Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 6 април 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Успех за Бик, Близнаци среќни, Рак вознемирен.

ОВЕН

Ова е денот што едвај го дочекавте за да ја покажете целата своја подготвеност за исполнување на задачите. Потрудете се да ја импресионирате личноста која веќе извесно време ви се допаѓа. Вашето здравје е добро.

БИК

Денес имате поголема шанса да постигнете успех, особено ако работите во банки, хотели. Сè уште сте во фаза на стагнација во емоционалните односи. Мислете дека партнерот полека се дистанцира. Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ

Правите две работи одеднаш. Ова никогаш не било проблем за вас. Дружете се со Водолија или Јарец, можете да научите нешто. Имате среќа во љубовта. Вашето здравје е добро.

РАК

Понекогаш ви се чини дека во деловно опкружување не ги ценат доволно вашите способности. Ако сте слободни, ќе се запознаете со личност во знакот на Риби. Вознемирени сте.

Прочитајте и: ХОРОСКОП: Вашето здравје во април

ЛАВ

Се ставате во првите редови. Нема потреба од тоа. Секако сте голем авторитет. Вие сте сакани од вашиот партнер, можеби и повеќе отколку што заслужувате. Проверете го притисокот.

ДЕВИЦА

Презадоволни сте. Сакате да докажувате. Вие се оддалечувате од вашата сакана личност. Направете нешто додека не е предоцна. Проверете го видот.

ВАГА

Се трудите да избегнете конфликт. Ги вртите работите на подобро. Ви се допаѓа личност во знакот на Лав. Знајте дека симпатиите се меѓусебни. Зимајте витамини.

ШКОРПИЈА

Многуте обврски почнуваат да ви се допаѓаат. Ова ви помага да избегате од здодевниот секојдневен живот. Заљубени сте во личност која не ја познавате доволно. Болки во препони.

СТРЕЛЕЦ

Ако работите во областа на образованието, ви следи успех. Останатите можат да очекуваат релативно тивок ден. Ако сте слободни, ќе запознаете личност во знакот на Водолија или Овен. Пазете се од повреди.

Најнезадоволните знаци на Зодијакот: Можеби и вашиот е меѓу нив!

ЈАРЕЦ

Денес, помошта за проект што неодамна го започнавте ќе биде добредојдена. Побарајте совет. Се надевате дека можете да ги исправите грешките што сте ги направиле. Добро здравје.

ВОДОЛИЈА

Добар ден за деловно интервју преку видео конференција. Резултатите даваат долгорочен успех. Ако сте во врска, може да има вжештена расправија. Обидете се да се одморите.

РИБИ

Завршете ги обврските. За вас ова не е тежок ден да напредувате. Никој не ве разбира. Живеете во имагинацијата. Чести алергии на нервна база.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време