Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 18 Јануари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Биковите се чувствуваат одлично, Близнаците страдаат поради љубов, Раковите страдаат од главоболки.

ОВЕН

И, ако му ја дадете целата своја љубов и внимание на вашиот партнер, тој не ве сака во иста мера како што вие го сакате. Тој тајно ве изневерува зад грб. Ако се однесува чудно, подобро е да разговарате со некој во кој имате доверба. Било кој совет би можел да ви се најде.

БИК

Никогаш не сте се чувствувале подобро во здравјето. Вие сте во одлична форма и продолжете да се движите во таа насока. Одбраната исхрана ви одговара. Во последно време чувствувате постојана болка во десното колено. Консултирајте се со лекар. Можна е и полесна повреда.

БЛИЗНАЦИ

Страдате и тажни сте поради невозвратена љубов. Научивте дека срцето на вашиот партнер припаѓа на друг и не можете да се помирите со тоа. Време е да заборавите на сè и да продолжите понатаму за да се чувствувате подобро.

РАК

Целото слободно време го поминувате во канцеларија, тоа ве окупира премногу и немате време за себе и за пријателите. Одлучивте да ги извршите своите цели до крај и да бидете упорни во тоа. Се жалите на чести главоболки. Причината може да биде и премногу работа во затворено. Поминете повеќе време на свеж воздух и јадете поразновидно.

Прочитајте и: Неделен хороскоп за периодот од 18 до 25 јануари

ЛАВ

Вие сте најсреќната личност на светот бидејќи вашата љубов цвета. Вие сте сè во животот за вашиот партнер. Бидете паметни и бидете во контакт. Постои големо изненадување на хоризонтот што ќе ја воздигне вашата љубов кон скалите горе. Доцните со роковите и тоа воопшто не му одговара на вашиот шеф. Игравте на неговата доверба и ќе треба долго време работите да се вратат во нормала. Дајте сè од себе и дајте го својот максимум.

ДЕВИЦА

Деловниот партнер ве изневери и ја зеде целата заслуга. Чувајте го умот за себе и во иднина себично чувајте ги сите ваши деловни идеи за себе. Наскоро ќе дојде време кога ќе се истакнете во бизнисот. Можно е да се подобри или смени позицијата, што е во ваша корист.

ВАГА

Се фативте како старата љубов повеќе не ве исполнува и додека фантазирате за нови емоции и обновено чувство на задоволство во љубовта. Не влечете го вашиот партнер, предложете разговор. Ако не работи, подобро е да ја прекинете врската отколку да патите и двајцата.

ШКОРПИЈА

Уморни сте од секојдневниот живот на работа. Чувствувате дека можете да дадете повеќе и вашата моментална позиција не ви дозволува да напредувате. Незадоволни сте од платата. Знаете дека вредите повеќе и затоа барате подобро за себе. Не плашете се, само турнете смело напред.

СТРЕЛЕЦ 

Третото лице упорно се обидува да го наруши вашиот мир и хармонија во вашиот љубовен живот. Не реагирајте бурно на лажни информации затоа што партнерот е свртен само кон вас и има љубов само за вас. Многумина се љубоморни на вашата среќа и се обидуваат да ви ја украдат. Не се откажувајте.

Запознајте ги карактеристиките на најпрогресивниот знак на Зодијакот – Водолија

ЈАРЕЦ

Уморни сте и чувствувате слабост и вртоглавица. Одморете неколку дена за да ги наполните батериите. Не занемарувајте релаксација и земајте многу витамини. Проверете ја крвната слика.

ВОДОЛИЈА

Болката во очите е резултат на напорна работа и недостаток на одмор. Размислете за вашиот одмор, тоа ќе ви помогне целосно да се регенерирате и да започнете целосно свежи во нови победи. Уморни сте. Личноста со која неодамна разменувавте нежни погледи конечно се согласи да излезе на пијачка со вас. Затоа сте многу среќни и насмевката никогаш не заминува од вашето лице. Пеперутките во стомакот се многу силни. Ве обзема љубов.

РИБИ

Без оглед колку се трудите и давате сè од себе за да ја пронајдете љубовта во вашиот живот, не можете да го направите тоа. Убедени сте дека во овој живот нема сродна душа за вас. Не очајувајте, дружете се повеќе и повеќе излегувајте на места каде што некој може да ви го привлече окото.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време