Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК (17.7.2021)

Астро-прогноза

Астролозите предупредуваат дека во првиот ден од новата работна недела девиците и рибите би требало да бидат исклучително претпазливи бидејќи можни се проблеми со здравјето

Прочитајте го дневниот хороскоп за понеделник и подготвени дочекајте ја новата недела!

ОВЕН

Работа: Концентрацијата не ви е силна страна. Во гужва сте и може да пратите некоја погрешна информација или документација на соработниците.

Љубов: Љубовта не ви е приоритет. На брачниот партнер му недостасува вашето внимание.

Здравје: Внимавајте на дишните органи.

БИК

Работа: Држите на работа се под контрола. Имате јасно зацртани цели и со сигурни чекори одите кон нив.

Љубов: Односот со партнерот не е искрен. Се залажувате себе дека е така подобро затоа што со тоа избегнувате караница.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Посегнувате кон приватни врски во цел за подобрување на работната ситауција, но ги нема очекуваните резултати.

Љубов: Вљубени сте и гледате што повеќе време да минете со партнерот.

Здравје: Неопходна ви е физичка активност.

РАК

Работа: Имате сериозен и одговорен однос кон обврските, но во исто време уживате во нив. Ве очекуваат тајни финансиски трансакции.

Љубов: Вљубени сте и вашите емоции се стабилни и интензивни.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Конкуренцијата е заинтересирана за работна соработка со вас. Се двоумите околу понудата. Во принцип немате причина да ја смените работата.

Љубов: Ве очекува ново познанство. Проценката кон другата личност нема да биде најдобра.

Здравје: Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекуваат проблеми на работа кои предизвикуваат застој. Работите се што е во ваша моќ да ги надминете, но без успех.

Љубов: Се воздржувате од покажување на емоциите кон партнерот. Тој ја разбира вашата срамежливост.

Здравје: Болки во кичмата.

ТЕРЕЗИЈА

Работа: Работата е стабилна и уживате во обврските. Правите работни планови кои не се реални. Имате впечаток дека се што сакате може да постигнете.

Љубов: Ви значи брачниот партнер, иако имате впечаток дека е ладен кон вас.

Здравје: Проблеми со алергии.

СКОРПИЈА

Работа: Одлично водите работна соработка со странските соработници. Надредената личност е полна со зборови на пофалба поради тоа.

Љубов: Односот во бракот е стабилен и исполнувачки. Партнерот со поглед знае во какво расположение сте.

Здравје: Стабилно здравје.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата одлично се развива и вие сте задоволни. Имате впечаток дека дошло време за крупни промени.

Љубов: Не ги откривате своите планови на брачниот партнер.

Здравје: Солидно.

ЈАРЕЦ

Работа: Започнувате приватен бизнис свесни дека уште многу работи може да научите. Отворени сте за нови знаења и нови работи.

Љубов: Брачниот партнер ги сака вашите допири и ве заведува суптилно.

Здравје: Наклонетост кон инфекции и алергии.

ВОДОЛИЈА

Работа: Успешно ги решавате правните прашања. Задоволни сте од соработката со странските соработници.

Љубов: Уморни сте и потребна ви е самотија. Партнерот ве сака и на вистинскиот начин ја разбира вашата потреба од самотија.

Здравје: Стабилно здравје.

РИБИ

Работа: Полни сте со позитивна енергија. Имате впечаток дека сте непобедливи. Со многу ентузијазам и на брзина ги одработувате обврските.

Љубов: Размислувате за брак. Се надевате дека партнерот е подготвен на тој чекор.

Здравје: Можни инфекции на дишните органи.

Фото: Getty Images

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време