Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 14 септември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овенот е во добра здравствена состојба, Близнаците се нервозни, Лавовите стагнираат, Вагите тврдоглави.

ОВЕН

Искористете го денот за комуникација со соработници и воспоставување оптимални договори. Кога станува збор за љубовта, вие навистина се грижите за другата личност, но несигурноста може да доведе до проблеми во врската. Здравјето е солидно.

БИК

Обидете се да се воздржите од коментари за да избегнете конфликти со вашиот претпоставен. И двајцата не сте подготвени за компромис. Одличен ден е за комуникација и блискост со вашиот партнер. Пазете се од ладни пијалаци.

БЛИЗНАЦИ

Нервозни сте затоа што вашите деловни планови не одат добро и дури ќе мора да се откажете од некои од нив. Не ја расипувајте вашата врска со вашиот партнер од љубомора. Кога станува збор за здравјето, репродуктивниот систем е загрозен.

РАК

Упорноста секогаш се исплати, а сега следува и финансиската награда за целиот напор. Вие сте блокирани на љубовно поле и забележувате дека наметнувате успех во оваа област. Кога станува збор за здравјето, пазете се од ненадејни повреди.

Прочитајте и: Ретроградното движење на Марс ќе се одрази негативно врз овие хороскопски знаци

ЛАВ

Бизнисот е во застој и сега ви е јасно како се чувствуваат губитниците. На работа можни се неколку убави работи поврзани со љубовно поле. Ќе имате можност да запознаете разговорлива и шармантна личност. Коските прават проблем подолг временски период.

ДЕВИЦА

Во тек е неповолен ден за финансиите. Ве чека непланирана повисока цена. Соработката со странци носи нервоза. Емотивно, вие сте незадоволни, но не сте подготвени за промени. Зглобовите се прилично чувствителни.

ВАГА

Не сте задоволни од деловната состојба. Состаноците нема да течат без проблеми и ќе имате проблем да ги наметнете своите идеи. Вие сте тврдоглави и се обидувате да му ги наметнете вашите правила на вашиот партнер. Можни се алергиски проблеми.

ШКОРПИЈА

Проблемите на работа ве прават несигурни и фрустрирани. Кога станува збор за љубовта, фантазирате за поранешниот партнер што го идеализиравте. Кога станува збор за здравјето, можни се проблеми како фрактури или болка, поврзани со коски или заби.

СТРЕЛЕЦ

Недоразбирањата со колегите се закануваат да ескалираат и да доведат до горчлив вербален конфликт. Незадоволни сте од сферата на љубовта, но и вие самите придонесовте за стагнација во оваа област, за што блажено не сте свесни. Можни се проблеми со вените.

Која e вашата боја според хороскопскиот знак?

ЈАРЕЦ

Во деловна смисла, вие сте доста дипломатски и отворени за соработка и компромиси. Вашите емоции се силни, па поради љубомора, можете да реагирате доста бурно. Кога станува збор за здравјето, би уживале на одмор во природа.

ВОДОЛИЈА

Вие сте многу сигурни и сметате дека вашите деловни планови се најдобри. Емоциите работеа прилично добро и треба да разговарате со другата страна за своите емоции. Во областа на здравјето, можни се минливи проблеми со мочниот меур.

РИБИ

Вредни сте и обрнувате внимание на секој деловен детаљ. Имате големи љубовни очекувања. Внимавајте да не направите за другата половина сосема непотребен проблем од љубомора. Хормонска нерамнотежа е присутна.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време