Дневен хороскоп за ПОНЕДЕЛНИК, 11 Јануари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Фото: Pexels

Пред Бикот е нова прилика, Лавот е разочаран од работата, Шкорпијата ја чека поволен период за напредок.

ОВЕН 

Ве чека период во кој ќе имате нови дилеми. Важно е да бидете подготвени да се посветите на сите обврски. Вашите идеи ве водат кон успех. Сакате авантура. Можеби дури и работите на тоа. Внимание за оние во врска. Здравјето е претежно стабилно.

БИК

Можно е да имате големи планови и да не сте подготвени да се откажете од нив, иако сè оди потешко отколку што се надевавте. На работа претеравте со ветувањата што ги дадовте. Вашата глава и срце се во минатото. Исечете и заборавете како би продолжите понатаму. Потребен ви е одмор од сè.

БЛИЗНАЦИ 

Имате можност да заработите подобри пари и да бидете многу задоволни со нешто што не го очекувавте. Одличен ден за работа. Ако веќе сте започнале љубовна приказна, сега би можело да има развој на настаните, но прашањето е дали ви одговара сега. Проблеми со бубрезите.

РАК

Веројатно сте презеле повеќе одговорности отколку што треба да имате, па сега, освен што се каете, станувате и нервозни за околината. Успехот е важен за вас, но дури сега разбирате, не по секоја цена. Во љубовта понекогаш треба да се покаете, па дури и да се извините. Проблеми со грлото.

Прочитајте и: Неделен хороскоп: Дознајте што ве очекува следните седум дена

ЛАВ

Обрнете внимание на информациите што доаѓаат. Не дозволувајте сè да ви помине само затоа што сте биле преокупирани со нешто друго. Разочарани сте од работата. Не можете да се вратите на минатото сега, ниту да ги исправите работите што сте ги направиле. Вие сте чувствителни.

ДЕВИЦА

Ако започнете нешто ново денес, можете да очекувате дека ќе бидете задоволни. Не одложувајте со обврските што ги имате. Можно разочарување, не мора во партнерот, туку во некои сопствени очекувања. Респираторни проблеми.

ВАГА

Може да очекувате поволен период во кој ќе можете да ги решите проблемите што ве оптеретуваа во претходниот период. Ако сте се стремеле кон промени, тие ќе се случат наскоро. Ако на некој начин сте сè уште поврзани со личност од вашето љубовно минато, размислете добро. Се повредувате себе си и другите. Внесете повеќе зеленчук во вашата исхрана.

ШКОРПИЈА 

Ве чека поволен период за напредок. Судбината е на ваша страна дури и ако се занимавате со приватен бизнис. Комуникацијата со вашите блиски соработници станува тешка, има проблеми што можат да ве вознемират. Страста што ќе ја почувствувате може да ве мотивира да работите на вашиот изглед. Немате поголеми проблеми со здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Ве чекаат некои добри вести кои ќе ви дадат надеж за подобра иднина или некои планови за кои мислевте дека се недостижни. Доаѓа вистинското време за промена. Нова личност би можела да влезе во вашиот живот. Ќе се чувствувате добро за тоа. Болки во долниот дел на грбот.

Мажите родени во овие три хороскопски знаци важат за најлоши сопрузи: Дознајте навреме!

ЈАРЕЦ

Време е да ги имплементирате сите планови и цели што си ги поставиле на себе. Не расправајте се со блиските, туку работете сами доколку е потребно. Слушајте го вашето внатрешно чувство. Пред вас е среќен период. Главоболка.

ВОДОЛИЈА

Не ве интересираат површни односи и контакти, но и состаноци. Ќе избегнете сè што не е ваша област на интерес. Имате соработници кои вредат злато. Недостасува да го разберете тоа. Можна е настинка.

РИБИ

Имате обврска да завршите некои работи, но не и волја. Сè правите со нервоза и ја кревате напнатоста до максимум. Не грижете се за проблемите со парите, сето тоа наскоро ќе дојде на свое. Посветете повеќе внимание на партнерот и заедничкиот живот. Болки во коските.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време