Дневен хороскоп за петок: Дознајте каков ден ве очекува денес

Стрелци, можни проблеми со притисокот, Јарци, не покажувате отворен интерес за врска

Прочитајте како ќе ви изгледа последниот работен ден и подгответе се за претстојниот викенд!

ОВЕН

Работа: Ако се занимивате со приватен бизнис, одлучувате официјално да прекинете со работа поради лошата ситуација.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен, иако и вие сте фокусирани на своите проблеми,а не и на партнерот.

Здравје: Притисокот варира.

БИК

Работа: Добивате нова понуда. Не сте сигурни дали да ја прифатите, бидејќи сегашната работа ви одговара.

Љубов: Брачниот однос е стабилен. Партнерот има сериозни проблеми на кои е повеќе фокусиран, додека вие му пружате поддршка.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Задоволни сте како се развива работата. Ве очекува краток службен пат на кој ќе бидете успешни.

Љубов: Брачниот партнер и натаму е во мрачна фаза за која немате нерви, па се фокусирате на дружбата со пријателите.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Целосно сте демотивирани од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека нитшо не може да напрвите за да промените нешто.

Љубов: Односот со брачниот партнер стигнал до крај. Другата страна ви предлага да се разделите.

Здравје: Психолошки сте во пад.

ЛАВ

Работа: Работата стои во место. Имате впечаток дека никогаш не сте биле во ваква криза. Сте останале без самодоверба.

Љубов: Минувате низ кризен брачен период. Ниту вие, ниту другата страна не сака да попушти и да го подобри односот.

Здравје: Ве очекуваат проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Работа: Упорни сте во решавање на проблемите, но конкретни резултати нема. Немате идеја што повеќе да направите за да ја подигнете работата.

Љубов: Раскинувате со парнтерот. Долго сте биле незадоволни од врската и сега одлучувате да завршите со тоа.

Здравје: Не сте расположени.

ТЕРЕЗИЈА

Работа: Работата нормално ви се одвива. Прилично сте креативни, така што смислувате нови планови кои ќе придонесат за подобри финансии.

Љубов: Односот со брачниот партнер е ист. Партнерот минува низ кризен период врзан за кариерата и тука ништо конкретно не може да помогнете.

Здравје: Стабилно здравје.

СКОРПИЈА

Работа: Работата стагнира и вие немате намера да вложувате напор во работата, затоа што не очекувате никакви резултати.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Многу ви значи неговата поддршка за вас во тешките моменти.

Здравје: Циркулацијата е лоша.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата нормално се одвива. Имате некои нови идеи на кои работите. Единствено сте незадоволни од финансиите.

Љубов: Емотивната врска нормално се развива. Партнерот е емотивно стабилен и врската ја гледа како перспектива.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.

ЈАРЕЦ

Работа: Финансиската ситуација е катастрофална. Многу сте загрижени поради недостаток на пари. Фокусирани сте првенствено на подобрување на финансиите.

Љубов: Имате симпатија, но поради проблемите на други полиња, не покажувате отворен интерес за врска.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Работата стагнира и тоа ве загрижува. На работа ве очекуваат проблеми кои не успевате да ги решите.

Љубов: Неповолен период за љубов. Односот со брачниот партнер е полн со предизвици кои никако не ги надминувате.

Здравје: Нервите се чувствителни.

РИБИ

Работа: Имате впечаток дека никогаш не сте минувале низ полош период на работа. Ве плаши можноста за добивање отказ.

Љубов: Врската минува низ тежок период и вие ја прекинувате. Тешко ви е, иако сте свесни дека крајот бил неминовен.

Здравје: Чувајте го срцето.

Фото: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време