Дневен хороскоп за ПЕТОК, 9 април 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Вагите уморни, Јарецот успешен, Рибите среќни, Стрелецот оптимист, Шкорпијата задоволна.

ОВЕН

Супервизорот планира да започне нов деловен проект и ве известува какви се нејзините очекувања кога станува збор за вас. Врската со емотивниот партнер е хармонична, а партнерот инсистира на средба. Здравјето е стабилно.

БИК

Пред вас е нова деловна понуда. Бидејќи звучи како добра можност, разгледајте ја темелно. Ве очекува сериозен разговор со вашата сакана личност за финансиите. Можни се проблеми со гениталиите.

БЛИЗНАЦИ

Вие сте прилично таинствени кога станува збор за финансиите. Ве чекаат финансиски трансакции, но од таен карактер. Се обидувате да го балансирате времето што го посветувате на работата, така што тоа не оди на штета на времето поминато со вашиот партнер. Склони сте на инфекции.

РАК

Имате многу обврски, но успевате да направите сè на време. Ја завршувате врската без никаква можност некогаш да ја продолжите. Сигурни сте дека вашата сакана личност ве изневерила. Можни се проблеми со алергии или хормони.

Прочитајте и: Ни претстои моќен астро-период: Младата месечина во Овен ќе им го промени животот на овие знаци!

ЛАВ

Ве чека прилив на пари. Направете нови деловни планови за кои верувате дека ќе ви се исплатат финансиски. Имате симпатија со која комуницирате, но другата страна не е сигурна што точно сакате од неа. Здравјето е стабилно.

ДЕВИЦА

Постојат потешкотии на работа што не можете да ги решите. Вие сте прилично демотивирани за тоа. Пред вас е интересен познаник. Другата страна ви изгледа прилично енигматична и сакате да ја запознаете подобро. Притисокот е подложен на осцилации.

ВАГА

Вашата концентрација е прилично слаба. Се чини како да сте ја изгубиле нишката и не знаете која е деловната цел. Врската со брачниот другар е стабилна. Вие сте загрижени за финансиите. Здравјето е чувствително. Можни се проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Бидете внимателни кога работите со странски соработници. Тие не само што не се искрени, туку можат и да ве измамат. Влегувате во нова врска без добро да ја запознаете другата страна. Склони сте на здравствени проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од ситуацијата на работа: имате многу обврски, но бидејќи сте вредни и имате знаење, правите сè на квалитетен начин. Врската се развива убаво, но и двајцата тајно флертувате. Здравјето е стабилно.

Раковите се кукавици, лавовите се егоисти, а биковите се мрзеливи материјалисти: Ова се најлошите особини на секој хороскопски знак!

ЈАРЕЦ

Одличен ден е за деловни договори без разлика дали станува збор за колеги или деловни соработници од странство. Имате впечаток дека партнерот ве идеализирал и не забележува како се чувствувате. Вие сте чувствителни. Во принцип, треба да се грижите за вашето здравје.

ВОДОЛИЈА

Вашата концентрација е лоша. Правите планови без никаква основа што никогаш нема да се реализираат. Пред вас е интересно запознавање со постара или зрела личност. Склони сте на проблеми со желудникот, главата, бубрезите.

РИБИ

Вие сте заинтересирани за работни места кои првенствено придонесуваат за подобрување на финансиите. Ако барате спонзор, воспоставувате договор за донација. Склони сте на мечтаење и не го гледате вашиот партнер на објективен начин. Здравјето е преосетливо.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време