Дневен хороскоп за ПЕТОК, 4 Декември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Јарец осамен, Бикот стабилен, Водолијата успешна.

ОВЕН

Ве чека познаник со колега од индустријата. Остава толку добар впечаток што размислувате да го поканите во вашиот деловен тим. Едно лице од минатото размислува на вас. Можеби ќе ве изненади повик од поранешен партнер. Се чувствувате добро.

БИК

Деловната состојба е стабилна. Ако се сомневате во одлуката, интуитивно ќе почувствувате која е во право. Вие сте посветени на вашиот партнер. Тој е лошо расположен заради работата, па затоа се обидувате да го опуштите. Здравјето е задоволително.

БЛИЗНАЦИ

На работа ве очекуваат тешкотии кои го успоруваат работниот процес. Малку сте загрижени за ограничувачката финансиска состојба. Ве следи нов познаник. Другата страна ви се чини интригирачка. Можни се проблеми со црниот дроб.

РАК

Нивото на самодоверба е прилично ниско. Имате впечаток дека не сте во состојба да направите нешто добро. Ви недостасува поддршка од саканата личност. Другата страна не забележува дека сте лошо расположени. Ве чека пад на расположението.

Прочитајте и: Тие се најлошите пријатели во Зодијакот: Можеби и вашиот знак е меѓу нив!

ЛАВ

Вие сте доста успешни, но одредени колеги не се задоволни од вашиот успех. За среќа, тоа воопшто не влијае на вас. Имате поранешна врска на ум. Конечно ви е јасно дека сте направиле сериозни грешки. Можен е пад на расположението.

ДЕВИЦА

Разочарани сте од ситуацијата на работа. Очекувавте да постигнете многу повеќе и ви пречи што не успеавте. Официјално сте во врска, а неофицијално сериозно се сомневате дали другата половина е вистинскиот избор. Нервите се чувствителни.

ВАГА

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Вашиот придонес е креативен по природа. Не можете да го пронајдете вистинскиот начин да ги искажете своите емоции. Премногу сте нетрпеливи и невротични, па вашиот партнер полека се повлекува. Ве очекуваат проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

Фокусирани сте на деловни обврски. Не застанувате додека не го решите проблемот. Колегите искрено ви честитаат затоа што тие знаат колку труд вложувате. Уживате во стабилна врска со партнерот. Можни се проблеми со варењето на храната.

СТРЕЛЕЦ

Задоволни сте од соработката со колегите. Комуникацијата е поучна, интригантна и стимулативна, така што создавате одлични деловни проекти. Брачниот другар се чувствува запоставен. Во областа на здравјето, можни се проблеми со тироидната жлезда.

Не барајте момче во овие 4 хороскопски знаци

ЈАРЕЦ

Комуникацијата е вашето најсилно оружје. Вие се истакнувате во решавање на правни прашања. Кога се среќавате со претставници на медиумите, оставате силен впечаток. Ве чека нов познаник. Можни се проблеми како резултат на камења во жолчката.

ВОДОЛИЈА

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Обемот на работа е ограничен и немате идеја како да го започнете. Пред вас е интересен познаник кој нема перспектива поради статусот на друга личност. Склони сте на промени во расположението.

РИБИ

Целата енергија ја насочувате кон работата. Вие навистина се грижите да се докажете. Ништо не ви е тешко на патот до целта. Задоволни сте од односот со партнерот. Верувате дека сте добар тим. Несоница е можна.

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време