Дневен хороскоп за ПЕТОК, 31 јули 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Девица има повеќе пари, Јарецот е среќен, Рибите се задоволни, Бик нема никакви проблеми.

ОВЕН 

Имате опуштен однос со колегите со кои уживате и сте задоволни од вашата деловна состојба. Подготвени сте да се посветите на новите познаници. Денес сте активни во областа на љубовта и флертувањето. Можни се мали проблеми со црниот дроб.

БИК

Може да се надевате на промени во областа на работата. Вашата област на работа е поставена совршено. Имате пад на самодовербата и ви се чини дека нема да можете да ја освоите личноста што ви се допаѓа. Немате проблеми во областа на здравјето.

БЛИЗНАЦИ 

Добро правите кога станува збор за работа и задоволни сте од вашата врска со колегите. Ќе му покажете на вашиот партнер дека сте подготвени да бидете искрени, опуштени и посветени на вашата врска. Преодна слабост.

РАК

Од вас не се очекува да смените работни места, иако можеби сега се надевавте на тоа. Има некои одложувања за вас. Ве чека тивок ден. Со саканата личност добро знаете на што сте. Зголемете го внесот на витамини.

Прочитајте и: Луѓето родени во овие хороскопски знаци мораат да донесат важна одлука во август

ЛАВ

Денес ве чека прилично опуштена ситуација на работа. Нема да имате големи. Можно е да имате интересено познанство. Подготвени сте да започнете нова љубовна врска. Одлична состојба на здравјето.

ДЕВИЦА

Ќе имате можност да ги подобрите финансиите. Ви се допаѓа ситуацијата што ја имате на деловното поле. Ве чека можност за ново запознавање и флертување, што би можело да биде многу пријатно за вас. Можни се мали проблеми со грлото.

ВАГА

Доколку чекате вистински момент да ги реализирате своите планови на деловната област, денес е добар ден за вас. Може да очекувате позитивен одговор и почеток на врска со лицето за кое се грижите. Грижете се за забите.

ШКОРПИЈА

Вие нема да можете да ги реализирате вашите деловни планови денес. Ќе имате многу нови компликации. Ако имате проблеми во областа на љубовта, пријател ќе ви помогне со неговите искрени совети. Посетете доктор.

СТРЕЛЕЦ

Ако имате проблеми на работа, очекувате да ги решите многу успешно денес. Вашата сакана личност е посветена на вас и многу е убаво кога сте заедно. Планирате многу во иднина. Вашето здравје е одлично.

Секс и хороскоп: Што ве возбудува според вашиот хороскопски знак?

ЈАРЕЦ

Денес е денот кога можете да докажете дека сте подготвени да остварите поголем напредок на работа. Можеби ви се допаѓа личност која не е потполно слободна. Можно е дека сте подготвени за тајна врска. Цврсто здравје.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате да успеете во областа на работата. Подготвени сте за промени. Иако имате искрени чувства кон партнерот, сега не сте подготвени за сериозна врска, брак или нешто слично. Мали проблеми со видот.

РИБИ

Вие дури и не обрнувате внимание на критиките што ги добивате на работа и се чувствувате некако исклучени. Имате шанса да разговарате искрено со вашата сакана личност за работите што ве вознемируваат. Вашите синуси се чувствителни во наредниот период.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време