Дневен хороскоп за ПЕТОК, 30 Октомври 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Девицата уморна, Бикот успешен, Рибите манипулативни, Јарецот запоставен од пријателите.

ОВЕН

Работите на решавање деловни проблеми и не сте сигурни која опција ќе доведе до решението најбрзо. Брачниот другар е незадоволен од вашето однесување. Има впечаток дека ви дава повеќе отколку што добива. Респираторните органи се чувствителни.

БИК

Задоволни сте од ситуацијата на работа. Сè оди точно како што си замисливте. Во врската ве очекуваат проблеми. Не сакате да признаете дека сте одговорни за некои од нив. Здравјето е задоволително.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е тежок ден. Незадоволни сте од финансиите и демотивирани кога станува збор за работните обврски. Одличен ден е за ново познанство. Другата страна ви изгледа стабилна и тоа ве привлекува. Вие сте лошо расположени.

РАК

Вие сте максимално фокусирани на работата и задоволни од тоа како се одвива. Очекувате деловниот проект да биде поуспешен. Нема настани во емоционалната сфера и не се ни обидувате да го промените тоа. Здравјето е солидно.

Прочитајте и: 10 причини зошто ги сакаме Скорпиите

ЛАВ

Задоволни сте од деловната состојба, но не и од финансиската. Очекувавте дека едното ќе го повлече другото, но во моментов не е така. Ви се допаѓа кога партнерот покажува колку се грижи за вас. Здравјето е солидно.

ДЕВИЦА

Соработката со колегите не е најдобра. Наместо меѓусебно разбирање, се случуваат кавги. Партнер ви помага да се опоравите. Неговата љубов и внимание се она што ви треба. Вие сте нервозни со причина.

ВАГА

Деловната состојба е стабилна. Не се согласувате со идеите на колегите затоа што сметате дека нештата не треба да се менуваат кога веќе даваат добри резултати. Комуникацијата со партнерот е незадоволителна. Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

Наидувате на непланирани тешкотии што ги решавате во движење. Партнерот е личноста која ви дава сила. Неговата љубов и поддршка ви значат многу. Кога е до вас, имате впечаток дека можете да направите сè. Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте флексибилни и тоа ви помага успешно да ги решите деловните проблеми. Имате желба за емоционално стабилна врска, но сте пасивни и не правите ништо за тоа. Здравјето е стабилно.

Овенот се однесува како мајмун, Рибата е подвижна катастрофа, Скорпијата го труе целиот свет: Астрологија без милост!

ЈАРЕЦ

Ве иритира да ги менувате деловните планови. Планиравте сè детално, поминавте многу време и сега се чини дека непотребно губите време. Ве очекува нов познаник. Што се однесува до здравјето, можни се проблеми со нервите.

ВОДОЛИЈА

Финансиската состојба се влошува. Размислувате како да добиете нов извор на финансии. Вие не сте премногу фокусирани на партнерот, ниту пак тој е премногу фокусиран на вас. Физичкото здравје е стабилно, а психолошкото опаѓа.

РИБИ

Комуникацијата со колегите не е најдобра. Ќе бидете погодени од нивните коментари, па затоа ќе возвратат со еднаква одговорност. Оддалечени сте од брачниот другар и не сте заинтересирани да ја поправите врската. Уморни сте и лошо расположени.

 

ФОТО: Pixabay

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време