Дневен хороскоп за ПЕТОК, 26 февруари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Јарец успешен, Бик загрижен, Девица осамена, Рак осетлив, Лав полн со себе.

ОВЕН

Конечно дојде до олеснување и зголемување на ентузијазмот. Вашата животна енергија се враќа и ќе станете пољубопитни и поотворени. Ако сте сами, можно е да стапите во контакт со личност што ја познавате сосема неочекувано. Имате доволно енергија.

БИК

Подготвени сте да преземете иницијатива и да се истакнете и да се борите за вашето место под Сонцето. Имате повеќе можности за забава, а на вечерашниот собир ќе блеснете и ќе се истакнете привлекувајќи го вниманието на спротивниот пол. Проблеми со стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Ќе ве инспирираат нови идеи во кои гледате шанса за промена на подобро. Сè додека сте слободни, љубовта тропа на вашата врата по стресен настан и многу брзо после тоа може да се случи да го промените вашиот емотивен статус. Проблеми со синусите.

РАК

Среќа ќе ве следи сè додека ставот што го заземате е оптимист и сè додека се стремите да ги проширите сопствените хоризонти. Ако сте слободни, ќе размислите за минатото или ќе ви се јави личност со која порано се забавувавте. Грижете се за тироидната жлезда.

Прочитајте и: Жените родени во овие хороскопски знаци имаат најголеми шанси да забременат во март

ЛАВ

Изненадувањата продолжуваат да доаѓаат ненајавени. На крајот на краиштата, како последните неколку месеци кога сте доживеале работи за кои не можете ни да сонувате. Лавовите кои се во несигурни односи во текот на овој месец ќе имаат можност да ја подобрат својата врска. Страдате од хроничен замор.

ДЕВИЦА

Во моментов имате поддршка од вашиот работодавец, но сепак најмногу се потпирате на себе. Ако сте зафатени, страстите се засилуваат помеѓу вас и вашата сакана личност и многу припадници на вашиот знак кои планирале патување, сега можат да го реализираат тоа. Несоница е присутна.

ВАГА

Колку што е потребен оптимизам, толку е потребна и мерка во сè, бидејќи од друга страна, секоја форма на претерување ќе биде санкционирана. Препорачливо е да ги ставите своите потреби на второ место и да му се посветите што е можно повеќе на вашиот партнер. Мускулен спазам е можен.

ШКОРПИЈА

Финансиската состојба се подобрува, но трошоците не се намалуваат. Внимателно користете ги ресурсите со кои располагате. Сега е важно да го препознаете моментот и да му попуштите на вашиот емотивен партнер токму кога не би сакале. Се чувствувате одлично!

СТРЕЛЕЦ

Ситуацијата диктира да се повлечете и да се дистанцирате од надворешниот свет. Бидете внимателни на сите полиња, особено на полето на домот, бидејќи има можни конфликти и недоразбирања. Проблеми со мигрена.

Ретрограден Меркур заврши! Зошто е рано за радување?

ЈАРЕЦ

Ќе се соочите со нетрпеливи и импулсивни луѓе кои реагираат многу бурно. Ако сте слободни, две лица кои не знаат компромис ќе бидат заинтересирани за вас. Сепак, ќе се двоумите, бидејќи изгледа дека сте премногу наметливи. Грижете се за вашето здравје.

ВОДОЛИЈА

Запомнете дека сега сте послаби, дека не сте во состојба да се справите со околностите што се пред вас, затоа пронајдете инспирација во разговорот со образовани и весели луѓе. Можна е и тајна врска. Потребна ви е релаксација.

РИБИ

На деловно поле, мора да научите да попуштате, бидејќи нема да биде важно кој е во право, туку која е вашата цел. Ако сте слободни, ќе ве интересира личност која е многу амбициозна, млада по дух или помлада од вас и е во висока социјална позиција.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време