Дневен хороскоп за ПЕТОК, 22 мај 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Стрелец тажен, Риби вознемирени, Вага среќна.

ОВЕН

Вие премногу се потпирате на другите луѓе и не е лесно да работите на некои работи и да ги завршите сами. Ќе сретнете личност која ќе предизвика љубопитност во вас, но и чувство на несигурност и страв. Хроничните проблеми ве мачат.

БИК

Денес, можете да донесувате клучни одлуки за иднината на вашата деловна активност. Имате добар ден пред вас. Се чувствувате осамено иако сте во врска и не сте задоволни од вашата врска со партнерот. Вашиот нервен систем е чувствителен.

БЛИЗНАЦИ

Многу е веројатно дека ќе мора да промените некои работи од областа на работата во наредниот период. Сè повеќе сфаќате дека вашиот партнер сака вие да бидете максимално посветени на него и неговата посесивност ви пречи. Проблеми со уринарниот тракт.

РАК

Финансиските пресврти ви носат многу стрес и напнатост и чувствувате дека земјата ви се губи под нозете. Можно е да имате проблеми во љубовна врска заради партнерот кој е нечесен со вас. Избегнувајте алкохол.

Прочитајте и: Секој човек се раѓа со една мисија и една супермоќ: Дознајте ја вашата судбина според хороскопскиот знак!

ЛАВ

Можно е да направите поголеми грешки кога станува збор за работа и дека ќе ви треба многу време за да ги поправите. Ве чека поволен ден за да започнете врска со вашата симпатија. Можна е главоболка.

ДЕВИЦА

Време е да се посветите на проширување на вашата деловна активност и полека да менувате некои работи на подобро. Вие сте свесни колку пропусти има вашиот партнер и без разлика го прифаќате, затоа што навистина го сакате. Проблеми со хроничен замор.

ВАГА

Можно е да чекате долго време за реализација на деловен проект што ќе ви донесе подобрување на финансиите. Во моментот, љубовта не ви е на прво место и вие сте повеќе фокусирани на некои други работи. Проблеми со песок во бубрезите.

ШКОРПИЈА

Вие не сакате да се прилагодувате на другите и да го пронајдете најдоброто можно решение на деловната област. Вашата врска полека доаѓа во неповолна фаза и се појавуваат нови проблеми. Вашето здравје е добро.

СТРЕЛЕЦ

Ќе имате повеќе слободно време во текот на денот затоа што немате многу обврски пред вас. Се повеќе и повеќе се чувствувате сигурни покрај вашиот сегашен партнер, сакате да постигнете стабилност на љубовен план. Можни се алергиски реакции.

Дознајте ги специфичните карактеристики на секој од 12-те знаци на Зодијакот

ЈАРЕЦ

Фрустрирани сте од однесувањето на вашите соработници и на деловното поле придружени сте со многу нервоза и проблеми. Многу ви е убаво со вашиот сегашен партнер и се чувствувате добро кога сте заедно. Предиспозиција за дигестивни проблеми.

ВОДОЛИЈА

Ако сте биле во расправија со некој од колективот, сега е можноста да пронајдете компромис. Добро се снаоѓате со вашата сакана личност и уживате во моментите што ги поминувате заедно. Можни се проблеми со притисокот.

РИБИ

Можно е доста брзо да донесете важна деловна одлука за која подоцна ќе зажалите. Денес е поволен ден кога станува збор за љубовта. Пред вас има многу убави промени. Склони сте на настинки.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време