Дневен хороскоп за ПЕТОК, 20 Ноември 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Бик среќен, Јарец успешен, Вага задоволна, Девица опуштена.

ОВЕН

Надворешен соработник ја прекинува деловната соработка. Го очекувавте тоа, па затоа смирено ја прифаќате неговата одлука. Вие сте заљубени и саканата личност е нервозна. Се обидувате да ја опуштите. Можни се проблеми со стомакот заснован на нервоза.

БИК

Вие сте целосно во спротивност од претпоставената личност. Имате впечаток дека идеите на другата страна само ќе го променат деловниот процес. Не успевате да постигнете договор со партнерот поради меѓусебна тврдоглавост. Можни се проблеми со грлото.

БЛИЗНАЦИ

Работата не се одвива на најдобар можен начин, затоа претпоставениот ви дава одредени предлози затоа што сака да ви помогне. Не сте задоволни од врската. Потребно ви е внимание што партнерот не ви го дава. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

РАК

Задоволни сте од стабилната деловна состојба и особено од соработката со странски соработници. Имате блокада за да покажете емоции. Симпатијата затоа мисли дека не ви се допаѓа. Стомакот е чувствителен.

Прочитајте и: 4 хороскопски знаци што најчесто развиваат ментални болести: Ова е најдобриот лек за нив

ЛАВ

Финансиски сте амбициозни. Вас првенствено ве интересираат обврски што носат пари. Вие сте заинтригирани од личноста, но не сте сигурни каков став има кон вас. Внимавајте на храна поради камења во жолчката.

ДЕВИЦА

Ги губите нервите поради лошата деловна соработка и среќни сте што ја прекинавте. Осамени сте. Загрижени сте што не можете да најдете соодветен партнер. Вие сте емоционално ранливи. Вие сте тажни и лошо расположени.

ВАГА

Фокусирани сте на постигнување нов деловен договор. Комуникацијата се одвива во посакуваната насока. Иритирани сте од ставовите на вашиот партнер и избегнувате комуникација со него. Вие сте задоволни од вашата здравствена состојба.

ШКОРПИЈА

Вие не успевате да ги решите проблемите на работа што ве прави да се чувствувате фрустрирани. Задоволни сте од емоционалната сфера. Вашиот партнер ви дава чувство на заштита и емоционална стабилност. Можни се проблеми со урогениталниот систем.

СТРЕЛЕЦ

Преокупирани сте со лоша финансиска состојба. Вие се грижите за тоа како да го зголемите вашиот извор на приход. Вие извршувате деловни обврски рутински. Осамени сте, но трпеливо го чекате вистинскиот партнер. Стомакот е чувствителен.

6 најемпатични хороскопски знаци: Душата им е чиста и топла, длабоко ја разбираат туѓата среќа и тага!

ЈАРЕЦ

Очекувате прилив на финансии, но добивате информации дека тоа нема да се случи. Вие сте многу загрижени за парите. Работите без волја. Не ја сакате осаменоста. Сакате стабилна емотивна врска. Склони сте на промени во расположението.

ВОДОЛИЈА

Бизнисот доцни со реализацијата, па и финансиите доцнат. Вие сте прилично под стрес поради тоа. Комуникацијата со партнерот е лоша. Ви пречи што не се разбирате. Можни се проблеми со циркулацијата, т.е. студенило на периферните органи.

РИБИ

Работата се одвива нормално. Единствено што ве загрижува се финансиите. Чувствувате дека напорот не е соодветно платен. Брачниот другар е загрижен за финансиите. Се обидувате да го смирите иако знаете дека ситуацијата е лоша. Здравјето е одлично.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време