Дневен хороскоп за ПЕТОК, 16 Октомври 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Вагата решена, Близнаците осамени, Девицата среќна, Лавот арогантен.

ОВЕН

Вие сте доста самоуверени и без многу двоумење влегувате во деловен потфат. Кога станува збор за емоционалната сфера, се обидувате да ги наметнете своите ставови и стандарди. Саканата личност одбива да се покорува. Здравјето е солидно.

БИК

Донесувањето деловна одлука е вистински кошмар за вас. Не сте сигурни која одлука ќе донесе резултати побрзо. Емоционалната сфера страда заради деловна активност. Од желба правилно да ја завршите работата ја одложувате љубовната врска. Можни се проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Не сте најдобри во комуникацијата со потенцијалните соработници. Вашата презентација на деловни идеи не го остава очекуваниот впечаток. Вие одржувате пријателски контакт со симпатијата. Што се однесува до здравјето, вие сте напнати.

РАК

Огромната енергија што ја вложивте во деловен потфат конечно дава одлични резултати. Добивате пофални зборови од вашиот претпоставен. Незадоволни сте од ситуацијата во вашиот брак. Врската стана премногу студена и стерилна. Се чувствувате добро.

Прочитајте и: Жените родени во овие 3 хороскопски знаци се најмудри: Дали сте меѓу нив?

ЛАВ

Одеднаш добивате две деловни понуди. Се чувствувате моќно затоа што ве бараат. Потребно ви е време да одлучите која понуда најмногу ви одговара. Користете ги можностите на Интернет и запознајте интересна личност преку социјалните мрежи. Здравјето е солидно.

ДЕВИЦА

Сомнеж за две деловни опции. Во првиот момент, едниот работи подобро за вас, а во вториот, другиот. Имате тенденција да наоѓате недостатоци кај вашиот партнер. Малите нешта ви пречат. Партнерот чека да помине вашето незадоволство. Вие сте напнати.

ВАГА

Одличен ден е да се одржи деловен состанок. Заминувате целосно подготвени за дебатата и ги постигнувате сите ваши цели. Имате слаба комуникација со вашиот партнер. Не ве интересира што сака да ви каже. Вие сте многу уморни и ви треба одмор.

ШКОРПИЈА

Колку и да вложувате енергија во бизнисот, имате впечаток дека сè е залудно. Емоционалното задоволство е поврзано со тајна врска, а не со јавна врска. Здравјето не е лошо, но повремено имате пад на расположението.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте прилично енергични и самоуверени. Донесувате важни деловни одлуки без никакво двоумење. Го правите истото во љубовна врска: донесувате одлуки без да се консултирате со другата страна што предизвикува конфликт. Здравјето е солидно.

Луѓето родени во овие три хороскопски знаци ќе се заљубат до крајот на годината

ЈАРЕЦ

Незадоволни сте од финансиската состојба. Очекувавте прилив на пари, но информацијата дека тоа нема да се случи е прилично вознемирувачка. Сосема случајно, запознавте нова личност која остава одличен впечаток. Здравјето е стабилно.

ВОДОЛИЈА

Имате впечаток дека цел ден се состанувате и дека посветувате многу малку време на одредена работа. Не сте задоволни од комуникацијата со вашиот партнер. И двајцата реагирате доста бурно. Што се однесува до здравјето, има пад на расположението.

РИБИ

Има стагнација на работа. Ја откривате причината и ја решавате во лет. Емотивно сте незадоволни. Сигурни сте дека врската нема потенцијал за надминување на сегашната криза. Потребен ви е одмор.

 

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време