Дневен хороскоп за НЕДЕЛА, 28 февруари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен полн со енергија, Рак има внатрешни немири, Девица итно на диета.

ОВЕН 

Неопходно е да имате предвид, да избегнувате потенцијални дискусии и непријатни ситуации, за да не разберете лично што кажува околината околу вас. Ако сè уште сте слободни, ќе бидете привлечни од спротивниот пол, дури две лица ќе бидат заинтересирани за вас. Тие се малку постари од вас, и за почеток, вие само ќе ја набљудувате ситуацијата. Вие сте полни со енергија.

БИК

Бидете претпазливи за време на редовните обврски, особено кога станува збор за рутинска работа, бидејќи, за лична безбедност, можете да направите грешка. Очекувајте стабилизација на љубовно поле ако сте зафатени. Пазете се од можно воспаление.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да ги пролонгирате или вратите на поранешните позиции, но тоа нема да ве демотивира, напротив, ќе ве стимулира да ги исправите грешките од минатото и да одите напред. Ако сè уште сте слободни, можна е нова љубов, но овој пат е поврзана со вашето поле на работа, па најверојатно ќе ве интересира некој од вашите колеги. Минлива главоболка.

РАК

Притисокот на работа полека се намалува и сега уживате во плодовите на трудот. Иако сакате хармонија со вашиот партнер, ќе бидете предизвикани и ќе реагирате, но се препорачува сепак да останете настрана и да оставите важни теми за друг период. Внатрешни немири.

Прочитајте и: 3 најголеми баксузи во целиот зодијак: Целиот живот се прашуваат што ли згрешиле!

ЛАВ

Вашата мотивација е на многу завидно ниво, па затоа е можно да бидете поактивни на работите што ги работите. Следното е заедничка инвестиција во финансиска стабилизација. Причината се плановите за во иднина, а партнерот ќе ви биде голема поддршка. Грижете се за вашето здравје.

ДЕВИЦА

Некои ваши познаници или пријатели ќе понудат да ви помогнат, но добро размислете дали ќе ја прифатите таа поддршка. Преку социјалните мрежи, но и преку семејството, запознавате интересна личност која ќе ви го привлече вниманието и ќе можете да го промените вашиот емотивен статус. Бидете сигурни дека таа личност е слободна. Започнете диета.

ВАГА

Кога станува збор за финансиите, инвестирајте во вашето знаење. Обрнете внимание на комуникацијата со соработниците бидејќи може да се појават искри. Љубовната средба што се случи минатиот месец може да се претвори во сериозна емотивна врска. Особено сте чувствителни денес.

ШКОРПИЈА

Загрижени сте за финансиската состојба, затоа што ќе имате ненадејни трошоци, но тоа се обврски кои чекаа подолго време за да се подмират. Време е посериозно да се сфатите себеси и вашиот партнер. Зголемете го внесот на магнезиум.

СТРЕЛЕЦ

Ќе постигнете добри резултати кога станува збор за работата и ќе бидете во хармоничен однос со соработниците, колегите и претпоставените. Обрнете внимание на комуникацијата со вашата сакана личност и не паѓајте на предизвици, бидејќи е можно да влезете во бескрајни дискусии засновани на недоразбирање на другата страна. Несоница.

Повеќе уживаат во туѓото страдање одошто во сопствената среќа: Ова се најсуровите хороскопски знаци!

ЈАРЕЦ

Нема да бидете подготвени за компромис, што за некои членови на вашиот знак ќе предизвика конфликт со околината на која нема да обрнете внимание. На повидок е нова романса. Можни се повреди и замор, затоа е потребно да се посветите, како и да избегнете големи физички напори.

ВОДОЛИЈА

Ќе бидете задоволни со вашиот статус во општеството, што го гледате како резултат на вашите напори. Има искри на емотивно поле. Двете страни, вие и вашиот партнер, ќе се залагате за вашите ставови без тенденција за компромис. Вие би уживале во масажа.

РИБИ

Голем дел од припадниците на вашиот знак ќе вложат многу во образованието, без разлика дали станува збор за училиште или курс. Ако сте слободни, многу припадници на вашиот знак ќе бидат изненадени од  љубов. Исто така е многу можно да запознаете нова личност преку членови на семејството. Вие би уживале во прошетка.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време