Дневен хороскоп за НЕДЕЛА , 2 мај 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен во одлично здравје, Бик што побрзо да го посети стоматолог, Ракот се чувствува одлично, поволни настани за Вага.

ОВЕН

Пред вас е ден во кој ќе имате повеќе време за одмор. Работата сега не ве оптеретува премногу. Добар ден е да флертувате. Ве чека период во кој ќе имате можности за нови познанства. Немате здравствени проблеми.

БИК

Може да се надевате дека ќе потпишете нов деловен договор што ќе биде важен за вас во иднина. Саканата личност ќе ви покаже дека е подготвена да вложи повеќе напор во напредокот на вашата врска. Посетете го стоматологот.

БЛИЗНАЦИ

Ве следи среќата, можете да очекувате поволен ден во кој ќе решите некои деловни нестабилности. Уживате во чувството на слобода што го имате и среќни сте поради тоа. Се чувствувате одлично и вашето здравје е добро.

РАК

Имате можност да започнете нешто ново во областа на работата. Може да се надевате на позитивни промени. Наскоро ќе имате шанса да започнете врска со личност која ќе ве одвои од другите во некои аспекти. Генерално се чувствувате добро.

Прочитајте и: Дали ги препознавате: Освојуваат со упорност и не приваќаат НЕ за одговор

ЛАВ

Вклучување на нов деловен договор може да биде многу важно за вас. Ве чека поволен ден. Може да се потпрете на партнер кој ќе покаже дека е подготвен да биде со вас, без оглед на сè. Проблеми со хормоните.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат многу обврски, денешниот ден може да биде прилично напнат за вас. Потрудете се да му покажете на вашиот партнер дека имате добри и искрени намери кон него и дека сте подготвени да му се посветите. Можен е помал пад на имунитетот.

ВАГА

Ви претстои многу поволен ден за нови настани и нови деловни проекти. Можеби ќе имате можност да запознаете некој што ви се допаѓа. Подготвени сте да го направите првиот чекор кон тоа. Се чувствувате одлично!

ШКОРПИЈА

Денес не можете да направите премногу деловни промени. Ако сте влегле во лежерна врска, ве чека период во кој ќе се покаете за тоа на некој начин. Избегнувајте цигари и алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Може да очекувате одличен ден. Вашите деловни обврски ќе ги завршите на најдобар можен начин и ќе бидете задоволни. Вашата сакана личност е посветена на вас и убаво е кога сте заедно. Конечно ја најдовте среќата во љубовта. Спортувајте.

Месечен хороскоп за мај 2021 година

ЈАРЕЦ

Ќе ја добиете потребната поддршка од претпоставените и ќе можете да напредувате на ова поле. Личноста што ви се допаѓа е срамежлива и на почетокот може да ви биде тешко да остварите контакт со неа. Немате здравствени проблеми.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате повеќе обврски отколку што очекувавте и да останете на работа подолг временски период. Ако сте слободни, можете да очекувате почеток на нова љубовна врска што ќе ви биде многу важна. Можни се проблеми со срцето.

РИБИ

Ве чека поволен ден за работа. Ако планирате какви било промени, ќе можете да ги спроведете. Почетокот на врска на далечина се приближува во вашата иднина. Ви следи познанство. Мали проблеми со стомакот.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време