Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК (6 мај 2021)

Астролошки предвидувања

Прочитајте ги предвидувањата на нашите астролози и дознајте каков ден ве очекува.

ОВЕН (Содржината продолжува по огласот)

Позитивните случувања на полето комуникација, јавните настапи, патувања, едукација… Ќе бидете во можност да остварувате нови контакти и врски. Тоа ве освежува. Се трудите да бидете добри.

БИК

Придржувајте се до испробаните формули во работата, затоа што така со својата професионалност ќе осигурите сигурен успех. Ќе запознаете личност која ќе ве поттикне да размислите за сериозна врска. Проблеми со варењето.

БЛИЗНАЦИ

Се појавуваат добри можности кои би требало да ги искористите. Сега забележувате дека вредниот труд може да ви се исплати. Некој веќе долго време сака да ви се приближи, но не знае како. Се’ е во ред со вашето здравје.

РАК

Доста сте упатени во туѓите работи, намерата ви е да оставите добар впечаток на околината, и тоа ви поаѓа од рака. Ви сте обожавани од страна на партнерот. Се чувствувате како најсреќната личност на светот. Одлично здравје.

ЛАВ

Сериозно ќе морате да ги согледата своите приватни и работни ситуации во животот. Не мешајте едно со друго. Може да имате нов почеток на врска. Болки во грбот.

ДЕВИЦА

Динамиката што денеска е присутна и факторите на ризик, одговараат на вашата аналитичка природа. Некој тајно ве обожава. Надгледувајте го добро вашето опкружување. Белите дробови ви се слаби.

ТЕРЕЗИЈА

Планетарните аспекти ве насочуваат да преземете активна улога на одговорност. Кон саканата личност бидете нежни, чувствителни, покажете ги емоциите. Се’ е во најдобар ре со вашето здравје.

СКОРПИЈА

Имате успех на работното поле. Сите очи се вперени во Вас. Љубовниот занес ве следи во текот на целиот ден. Нагласени се страстите со партнерот. Ништо не ви фали.

СТРЕЛЕЦ

Вашите амбиции ќе кулминираат. Вашата спобособност и цел, кои сте ги поставиле, носат резултати. Не заборавајте дека во љубовта треба да давате. Така и себе и на партнерот ќе си олесните многу ситуации. Вкочанетост во нозете.

ЈАРЕЦ

Овој ден најавува случувања кои бараат лично докажување и усовршување. Не дозолувајте љубомората да ве однесе на лош пат. Мигрена.

ВОДОЛИЈА

Нема потреба за грижи и нервози, се’ ќе дојде на свое. Ако скоро сте влегле во врска, таа може да биде од траен карактер. Уживате со партнерот. Повреда на горните екстремитети.

РИБИ

Ситуацијата е поволна за различни трансакции, инвестиции и кредитни ангажмани. Вие лесно ќе ја препознаете добитната комбинација. Немате причина за грижи. Партнерот ве обожава. Одлично здравје.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време