Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 21 мај 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Водолија е уморна, Риби неодговорни, Овен има здравствени проблеми, Вага е осамена.

ОВЕН

Постои можност некој од деловното опкружување да ви дава погрешни информации. Не е лесно да се стави крај на љубовта од минатото. Постои личност која сè уште ја сакате. Можни се проблеми со синусите.

БИК

Може да очекувате неповолна ситуација во областа на финансиите. Ненадејни трошоци се пред вас. Вашата врска минува низ криза и немате доволно доверба во вашата сакана личност како порано. Водете сметка за хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате тивок ден во кој ќе имате стабилна состојба на деловното поле. Задоволни сте. Вашиот партнер покажа дека е подготвен да ги исправи своите грешки и да се посвети повеќе на вас. Склони сте на инфекции.

РАК

Денес е поволен ден за разрешување и компромис, доколку имате несогласувања на работа. Ќе имате интересен разговор со личност што ја познавате. Можно е наскоро да започнете врска. Се чувствувате одлично!

Прочитајте и: Куче и мачка се сложуваат подобро од нив: Ова е вашиот најлош непријател во хороскопот!

ЛАВ

Вие се надевате на напредок во областа на работата. Подготвени сте да вложите повеќе енергија во работата. Можно е да одбиете да ги покажете своите чувства и затоа да ја пропуштите можноста за нова врска. Можни се камења во бубрег или песок.

ДЕВИЦА

Бидете внимателни во деловната област затоа што одлуките што ќе ги донесете сега ќе ве следат на ова поле долго време. Сè повеќе добивате впечаток дека нема да можете да ја сочувате заедницата со вашата сакана личност. Можни имунолошки проблеми.

ВАГА

Многу е важно да се смирите кога станува збор за вашето деловно поле и да бидете подготвени на некои компромиси. Може да очекувате ново запознавање со личност која ќе биде директна во во своето додворување. Можни се проблеми со ‘рбетниот столб.

ШКОРПИЈА

Денес ќе имате чувство дека ништо не ви оди од рака. Не форсирајте нови работи. Се повеќе и повеќе ви недостасува слободата и можно е да сакате да ставите крај на вашата љубовна врска. Можни се дигестивни проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Имате добар ден пред вас во кој ќе можете да ги реализирате своите деловни планови без никакви компликации. Сè повеќе имате проблеми во комуникацијата со партнерот, па започнувате да размислувате за раскинување. Алергиски проблеми.

Хороскоп: Припадниците на овие 4 знаци сакаат само еднаш во животот

ЈАРЕЦ

Промените на финансискиот план ви се тешки денес. Како парите се повеќе да ве оставаат. Поради големиот стрес  можете да бидете склони кон кавги со партнерот. Проблеми со апетитот.

ВОДОЛИЈА

Не ви е лесно да ги решите проблемите што ве оптоварија толку многу, бидејќи немате со кого да ги споделите. Се повлекувате во себе и не ги забележувате сите можности за нови познаници што ви се претставени. Нагласена е тенденцијата за дебелеење.

РИБИ

Се чувствувате како да е време да направите промени во деловната област. Подготвени сте да покажете иницијатива. Едно лице ќе покаже интерес за вас, иако не сте сигурни во вашите чувства кон нив. Проблеми со несоница.

 

ФОТО: Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време