Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 21 Јануари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Овен ужива во тивок ден, Ракот емотивно неисполнет, Водолијата ужива во флертувањето.

ОВЕН

Пред вас е тивок ден и веќе подолго време не го чувствувате ова темпо. Порано секогаш брзавте и не успеавте да завршите ништо, бидејќи сте биле болни, сте забавиле и се обидувате да ги завршите задачите една по една. Немате доволно сила за секојдневни активности, зголемете го внесот на витамини и минерали.

БИК 

Некои колеги се обидуваат да ве изнервираат од ден на ден, не дозволувајте да го сторат тоа, особено ако знаете која е нивната цел. Мудроста е важна не само во работата, туку и во љубовта, му пристапувате на проблемот свесно и рационално и не дозволувате да ја изгубите контролата над своите мисли.

БЛИЗНАЦИ

Ако денес се расправате со деловен партнер, вие не сте виновни за тоа. Бидете смирени како и секогаш и не давајте им можност на другите да ве изнервираат. Бидете внимателни што ќе ѝ кажете на вашата сакана личност, само една погрешна изјава може да доведе до погрешно толкување и дискусијата е неизбежна.

РАК

Доколку деловниот партнер ве убеди да направите нешто над вашите деловни способности, тоа треба да биде предупредување за вас да не го правите она што не смеете да го правите. Вие сте емотивно неисполнети, но не е толку лесно да оставите сè и да запознаете нова личност толку брзо. Ќе треба добро да размислите пред да донесете конечна одлука.

Прочитајте и: ХОРОСКОП: На овие 3 знаци им претстојат предизвици од 30 јануари до 20 февруари

ЛАВ

Сè уште немате влијание врз вашите колеги да им кажете што да прават, но се надевате дека денес некои од работите ќе бидат решени од порано и дека конечно ќе закажете деловни активности на вистински начин. На тој начин, секој ќе знае што да прави. Никој не го разбира вашето општество и вашите идеи, можеби навистина имате проблем каков што секогаш се сомневавте.

ДЕВИЦА

Се чувствувате исцрпено затоа што работното време ви е од утро до вечер, но немате за кого да се жалите, ќе ве советуваат да ја смените работата и не можете да го направите тоа во моментот. Јадете доволно здрава храна за да можете да ги исполнувате сите обврски во текот на денот.

ВАГА

Долго чекате да добиете одговор за моменталната состојба на работа и полека ја губите надежта дека претпоставените дури и ќе се справат со вашиот проблем. Ако не можете да најдете заеднички јазик со вашата сакана личност и немате заеднички цели, сите ваши планови ќе се распаднат.

ШКОРПИЈА

Не се вознемирувајте ако ја пропуштивте можноста да напредувате на работа, кој знае зошто е тоа добро, ќе имате повеќе шанси во иднина. Плановите се направени за да се реализираат, а вие и вашиот партнер досега не исполнувавте никаков план.

СТРЕЛЕЦ 

Ако првиот впечаток за деловен партнер е позитивен, тоа не значи дека е реален. Обидете се да процените некого добро пред да заклучите за каква личност станува збор. Постојат симпатии помеѓу вас и вашите познаници, но не постои начин да ги соберете коцките за да се запознаете малку подобро и да се зближите.

Мажите родени во овие хороскопски знаци се најверни

ЈАРЕЦ

Не го отфрлајте предлогот на колегата за соработка само затоа што не одговара на вашиот досегашен стил. Понекогаш треба да се прилагодите на условите на пазарот и денес е идеална можност да го сторите тоа. Не сте кликнале со вашиот партнер за некои заеднички цели и сега ви отскокнува од главата, мора да прифатите некои работи што не одат по ваш пат.

ВОДОЛИЈА

Нема време за експериментирање на деловен план, досега применивте една тактика и се покажа како успешна, сепак држете се до тој метод. Сакате флертувањето да ве одведе во нова авантура, некои нови емоции, но бидете реални со вашите очекувања за да не бидете разочарани.

РИБИ

Нема да ви се допаѓаат изјавите од вашите соработници, но кога ќе размислите, можеби се во право, не сте го дале својот максимум во последно време и треба да го промените тоа. Успехот во љубовта не е еднаков на среќата во љубовта. Ако сте имале многу врски, не значи дека сте биле среќни и исполнети во нив.

 

ФОТО: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време