Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 2 април 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Бикот е напнат, Овен е добар, Рибите задоволни, Рак тажен, Водолија вознемирена.

ОВЕН

Имате впечаток дека во деловното опкружување некои работи се против вашиот интерес и тоа воопшто не ви се допаѓа. Не ви се допаѓа фактот што вашата сакана личност покажува љубомора во комуникацијата со вас. Се чувствувате добро.

БИК

Денес е добро време да прифатите некои од проектите што ве чекаат. Имате поголеми очекувања и не сте сигурни на кој начин да се поставите кон симпатијата. Нагласена е нервната напнатост.

БЛИЗНАЦИ

Ако сте планирале да соработувате со некој кој веќе ви помогнал во деловната област, ќе бидете задоволни. Ако сте слободни, ќе имате нови интересни понуди за љубов денес. Можна е вртоглавица.

РАК

Ве чека малку потежок ден, за време на кој нема да биде лесно да ги решите сите деловни проблеми. Партнерот отворено ќе ги покаже своите чувства кон вас. Може да очекувате среќа. Потребен ви е одмор.

Прочитајте и: Месечен хороскоп за АПРИЛ 2020 година

ЛАВ

Одговорностите што ги имате треба да бидат сфатени сериозно. Посветете се на вашата работа и денес остварите ги вашите планови. Ќе успеете да остварите подобар однос со партнерот со кого сте имале расправии. Вашето здравје е стабилно.

ДЕВИЦА

Може да очекувате позитивен ден кој ви носи добри вести од областа на деловната активност. Растојанието помеѓу вас и вашата сакана личност може да потрае некое време. Можна е поголема криза. Проблеми со грбот.

ВАГА

Не е добар ден за патување или какви било ризици. Можеби имате некои потешкотии на работа. Саканата личност е малку неискрена кон вас. Проблеми со циркулацијата.

ШКОРПИЈА

Вложувате многу напор во вашата работа и подготвени сте да се посветите на обврските за постигнување на целите. Не сте сигурни во вашите емотивни избори. Можеби ќе се премислите околу прекинот. Се чувствувате добро.

СТРЕЛЕЦ

Можно е да имате мали пречки на деловен план. Вашата состојба е тешка и забавена. Саканата личност ќе ви покаже дека е подготвена да ја однесе вашата врска на повисоко ниво. Бубрезите ви се чувствителни.

Овие 3 хороскопски знаци имаат непогрешлива интуиција: Ги читаат сите околу себе како отворена книга!

ЈАРЕЦ

Можеби имате проблеми во комуникацијата со вашите соработници и можно е компромисот да не биде многу лесен. На љубовно поле, имате добри односи со вашата сакана личност. Пад на имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Сакате да ризикувате на деловно ова поле и подготвени сте за некои нови инвестиции за да можете да постигнете подобра финансиска состојба. Пред вас е прилика за ново познанство. Ова е добар ден за промена. Грижете се за зглобовите.

РИБИ

Ако сте во приватен бизнис, може да очекувате подобра состојба во наредниот период. Во врската со саканата личност, ќе доживеете расправии и несогласувања кои ќе ви донесат мали проблеми. Се чувствувате добро.

 

ФОТО: Pixabay

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време