Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 15 Октомври 2020 година

Погледнете каков ден ве очекува

Вагите мора да обрнат внимание на тироидната жлезда, Близнаците незадоволни, Ракот осамен.

ОВЕН 

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Планиравте сè детално и промената на планот не ви носи корист. Емотивно сте незадоволни. Чувствувате дека има емитирано отуѓување и ладење на врската. Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

БИК

Вашиот пристап кон работата е што е можно подетален и аналитички. Очекувате соодветна финансиска компензација за вашите напори. Емотивно сте неисполнети. Имате впечаток дека има премногу недоразбирање во врската. Можни се проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

Незадоволни сте од фактот дека работата е многу бавна и дека нема пари. Ве чека емотивно изненадување. Едно лице од минатото се враќа во вашиот живот и вие неволно го прифаќате тоа. Што се однесува до здравјето, можни се главоболки.

РАК

Задоволни сте од соработката со колегите. Ви се допаѓа што предлагаат идеи што не ви паднаа на ум. Емотивно сте задоволни. Вниманието и љубовта на саканата личност ви значат многу. Здравјето е задоволително.

Прочитајте и: По 65 години истражување сега е официјално докажано: Овие три хороскопски знаци живеат најдолго и најдобро!

ЛАВ

Вие сте на почеток на нов деловен проект. Уживате во можноста за нов предизвик. Имате впечаток дека ова е можност да се докажете. Запознавате нова личност која остава одличен впечаток. Здравјето е задоволително.

ДЕВИЦА

Премногу брзате да завршите што повеќе работи за што е можно пократко време. Таквиот став кон обврските ќе доведе до погрешни одлуки. Вие сте многу задоволни од односот со вашиот партнер. Тој целосно ве разбира. Здравјето е одлично.

ВАГА

Имате проблеми со финансиите. Приливот на пари е бавен и тежок. Не можете да најдете заеднички јазик со вашиот партнер. И покрај јасните аргументи, партнерот тврдоглаво се држи до своите ставови. Можни се проблеми со тироидната жлезда.

ШКОРПИЈА

Неповолна деловна ситуација носи немир и раздор во односите со соработниците. Никој не е подготвен да прифати одговорност за неуспехот. Вие максимално уживате во тајната врска. Можен е пад на имунитетот.

СТРЕЛЕЦ

Добивате интересна деловна понуда. Уживате знаејќи дека конкуренцијата ја цени вашата напорна работа. Треба да бидете сами. Саканата личност не е воодушевена, но мора да ја прифати вашата одлука. Многу сте уморни.

Ова се идеалните домашни работи за вас според хороскопскиот знак

ЈАРЕЦ

Мислите дека е време да се смени системот на работа. Сепак, сè уште не сте подготвени да го примените тоа во пракса. Незадоволни сте од бракот. Саканата личност е во фаза кога сè ја мачи, а ви пречи нејзината негативна енергија. Здравјето е солидно.

ВОДОЛИЈА

Имате желба да завршите што повеќе обврски. Во тоа брзање, правите мали грешки. Незадоволни сте од емоционалната сфера. Партнерот го кажува истото. Ви недостасува стимулативниот разговор. Кога станува збор за здравјето, се чувствувате уморни.

РИБИ

Фокусирани сте на решавање деловни проблеми и добро се снаоѓате. Незадоволни сте од емоционалната сфера. Вашиот партнер не ве разбира на вистински начин и создава проблем каде ги нема. Кога станува збор за здравјето, претстои пад на расположението.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време