Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК, 14 Јануари 2021 година

Погледнете каков ден ве очекува

Близнаци лошо расположени, Девицата е вистински работохолик, Вагите сонуваат за годишен одмор.

ОВЕН

Иако повеќе би сакале да се одморите поминувајќи го овој ден далеку од сите, тоа нема да биде можно затоа што, ако ништо друго, тоа ќе ве вознемири барем со чести телефонски повици. Денот е одличен за кроење планови за наредните денови, бидејќи вашата креативна страна е повеќе нагласена, па најверојатно ќе најдете неколку добри решенија за иднината на вашиот бизнис. Ако сте на чекор да започнете приватна деловна активност, ова е денот за првите чекори во таа насока.

БИК

Вие сте загрижени за вашата финансиска состојба и денес се обидувате да излезете со план за трошоци или нешто што ќе ви овозможи што повеќе да ја поминете кризата. Дури и ако имате помалку ресурси, тоа не значи дека треба да се откажете од сè што ви причинува задоволство. Може да постигнете сè ако сте добро организирани, но претходно ќе мора да се консултирате со некого.

БЛИЗНАЦИ

Постојат сите шанси денес да му ја покажете на светот својата лоша страна. Незадоволни сте и лошо расположени, па најверојатно ќе го исфрлите тоа на некого кој не е ниту виновен ниту должен. Обидете се да се воздржите и да не ја повредите саканата личност затоа што денот ви започна лошо. Во вакви моменти, најдобро би било да се посветите на нешто друго и да се „разладите“ преку релаксирачко хоби.

РАК

Незадоволни сте и тоа денес особено се забележува на вас. Вашата тага ескалира без многу причини, што е особено тешко за вашите драги луѓе. Оние што би сакале да ви помогнат не можат да го сторат тоа, бидејќи вие самите не сте свесни зошто се чувствувате така. Денес, обидете се да се држите настрана од слатки, бидејќи сте склони кон прејадување, а вишокот килограми може само да ве направат понесреќни.

Прочитајте и: Немаат самодоверба: Овие хороскопски знаци се крајно несигурни во себе

ЛАВ

Пријателите очекуваат да ги поканите и да бидете тука за нив кога станува збор за скари или некоја друга форма на забава. Ако планирате еднодневно патување, сега е вистинското време.

ДЕВИЦА

Вие работите и денес. Никој не е посреќен од вас кога сте во можност да се посветите на некакво чистење или едноставно уредување на работите околу вас. Ако сте во можност денес, свртете се на себеси малку повеќе и почестете се на ден на детоксикација на телото. Колку е важно чистењето околу вас, толку важно е и внатрешното, а најдобриот начин да го започнете е еднодневна диета за враќање на вашата енергија.

ВАГА

Сонувате за одмор, уживајќи во сè што е бегство од сегашноста. Задоволете ги овие желби со одење на патувања или посветете го целиот ден на семејството или пријателите.

ШКОРПИЈА

Вие сте пргави и никој не е расположен да помине време со вас денес. Ова е уште една причина што ќе го зајакне вашето негативно расположение. Во случај да не сте знаеле, светот не е создаден за другите да ве задоволат, па затоа е крајно време да престанете да се однесувате детски. Пронајдете ново хоби или прочитајте книга и ќе се чувствувате подобро. Една прошетка исто така може значително да ви го подобри денот.

СТРЕЛЕЦ

Одличен ден за решавање на љубовни проблеми, но само под услов да не сте целосно искрени, затоа што често знаете да претерате со својата отвореност и да го закопате партнерот со информации кои се искрени, но не и пријатни за увото. Факт е дека флертувањето е вашето омилено хоби, но исто така е факт дека другата страна не сака да знае колку сте успешни во тоа.

Месечен хороскоп за февруари 2021: Ве очекуваат само убави работи!

ЈАРЕЦ

Ако го исклучиме фактот дека сте под стрес поради износот на обврските што ви паднале на главата, може да се каже дека добро се држите. Иако вашиот партнер е подготвен да ви ја даде целата можна поддршка, денес тоа нема да ви биде доволно. Треба сами да сфатите како да престанете да се грижите за сè и да научите да се релаксирате, бидејќи тоа не е вродено во вашата затворена природа.

ВОДОЛИЈА

Под налетот на страста, би можеле да го поминете денот сфаќајќи како пријатно да го изненадите вашиот партнер, но не ве советуваат да го сторите тоа, бидејќи може да бидете непријатно изненадени од неговото одбивање да учествува во вашите игри. Ова може да предизвика бурна реакција кај вас, и пред воопшто да размислите, би се нашле во неразумен конфликт. Наместо тоа, искористете ја вашата креативност денес на помалку шокантен начин и кажете му на партнерот колку ви значи.

РИБИ

Поминете го овој ден со вашето семејство. Посетата на роднини е повеќе од сигурна, но ќе уживате во состанокот, како и да се потсетувате на некои претходни авантури. Семејните собири се дел од една убава традиција што ја негувате и зачувувате со особено внимание. Денес, тоа ќе го покажете со организирање заеднички ручек и средба со оние членови на семејството кои не сте ги виделе долго време.

 

ФОТО: Unsplash

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време