Дневен хороскоп за ЧЕТВРТОК (10 јуни 2021)

Астро-прогноза

Фото: Pexels

Бикот во проблем поради финансиите, слободните терезии ги очекува интересен ден, а водолиите ќе направат позитивни промени на работното место

Прочитајте каков ден ве очекува и бидете подготвени за евентуалните предизвици!

ОВЕН

Наскоро ќе имате можност да најдете работа што ќе ги исполнува барањата што ги имате во оваа област. Ако ви се допаѓа личност која сте ја запознале неодамна, наскоро ќе имате шанса за промена. Мали проблеми со холестерол.

БИК

Финансиската состојба е проблем за вас. Работите на стабилизирање на приходите. Не сте подготвени за поголеми планови со вашиот сегашен партнер. Можно е да избегнете сериозна врска на некој начин. Внимавајте на циркулацијата на крвта.

БЛИЗНАЦИ

Ви претстои период на приспособување кога станува збор за нова работа. Не секогаш се сложувате многу добро. Ако сте во брак, може да очекувате малку потежок период во кој ќе има некои несогласувања. Можеби сте склони кон алергии.

РАК

Денес ви носи мали потешкотии и компликации кога станува збор за вашето поле на работа. Личноста со која сè уште сте, сепак е оддалечена од вас и тоа ве тера да се сомневате во себе. Денес сте прилично чувствителни.

ЛАВ

Во наредниот период ќе имате многу важни настани на деловно поле, затоа обидете се да бидете во тек. Ако сте во брак, може да очекувате да имате добри односи со вашиот партнер. Вие сте полни со енергија!

ДЕВИЦА

Донесовте нова одлука за работата, но може да наидете на помалку одобрување од претпоставените. Ви се допаѓа личност која може да биде зафатена или да има лош глас. Можни се болки во стомакот.

Фото: Getty Images

ТЕРЕЗИЈА

Деловниот партнер ќе покаже дека не се согласува целосно со вашите планови за нови деловни проекти. Ве очекува интересен ден, особено ако сте слободни. Ќе имате нова можност да флертувате. Проблеми со кожата.

СКОРПИЈА

Новите проблеми на деловно поле полека ви тропаат на вратата. Ве чека период во кој ќе ви треба трпеливост. Може да очекувате да имате нови случувања на полето на љубовта. Мали проблеми со срцето.

СТРЕЛЕЦ

Среќата е на ваша страна и лесно можете да решите некои проблеми што ги имавте во претходниот период. Сакате да направите некои промени кога станува збор за вашиот љубовен живот. Монотонијата воопшто не ви одговара. Нема здравствени проблеми.

ЈАРЕЦ

Ако се занимавате со приватен бизнис, нема да ви биде лесно да ја стабилизирате состојбата на ова поле. Сакате да разговарате со некој близок кој упорно ја избегнува темата за заедничка иднина. Мали проблеми со варењето на храната.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате дека ќе можете да направите позитивни промени во полето на работата, самоиницијативно. Можете да очекувате да се сретнете со поранешен партнер за кој сè уште се грижите на некој начин. Избегнувајте цигари.

РИБИ

Вие сте загрижени за некои гласини кои кружат во вашата деловна активност. Можно е сега многу да ве оптоварува. Емотивна криза може полека да се појави помеѓу вас и лицето што ви е битно. Проблеми со хормоните.

Фото: Getty Images, Pexels

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време