ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 28 јули (четврток): Девиците ги очекува финансиски прилив, работниот напредок е гарантиран!

Астрологија

Терезиите ќе имаат сè помалку конфликти на работа, Лавот добива сатисфакција за вложениот труд

ОВЕН

Работа: Денов ви ветува започнување нови соработки и проекти. Добивате информации што ви се важни и неопходни за да продолжите со своите планови, што значително ќе ви го олесни функционирањето.

Љубов: Рутината денес би можела да ви ја разбранува излегување и добра забава со убаво друштво.

Здравје: Ништо значајно освен малку нервоза и минлив стрес.

БИК

Работа: Уште од почетокот на работниот ден, надредените ќе ве преплават со промени на договорените планови и барања што никако нема да ви одговараат.

Љубов: Утеха и прибежиште од напнатиот ден многу Бикови би можеле да пронајдат во љубовната прегратка, под услов да бидат подготвени да признаат и покажат нормални човечки слабости.

Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува одличен ден за да направите убави и вредни работи на професионален план, особено кога станува збор за деловни договори со странство.

Љубов: Со оглед на големите ангажмани на други полиња, логично е тоа што нема да ви остане многу енергија за љубов, но секогаш може да се најде резерва барем за случаен флерт.

Здравје: Можна несоница.

РАК

Работа: Бидете упорни и истрајни во настојувањата да ги извршувате обврските на вашиот веќе проверен начин. Можни се зголемени притисоци и предизвици, но не ви е ни прв ни последен пат да пливате во тие води.

Љубов: Доколку припаѓате во онаа група Ракови што се задоволни од партнерските односи, во врската или во бракот, логично е да очекувате разбирање, заштита и поддршка од саканата личност.

Здравје: Водете сметка за редовната и правилна исхрана.

ЛАВ

Работа: И добриот работен ден според повеќе критериуми, сепак, би можел да остави впечаток на недоволна сатисфакција за вложениот труд кај најтипичните Лавови.

Љубов: И на полето на љубовта некои работи не се и не можат да бидат под ваша контрола или онака како што вам најмногу би ви одговарало. Можеби треба да размислите за спуштање на критериумите.

Здравје: Можни осцилации на крвниот притисок.

ДЕВИЦА

Работа: Генерално, Девиците ги очекува одличен работен ден, а особено поволни околности ќе имаат оние што планираат да обелоденат нови идеи. Ќе бидете во можност да наметнете некои нови начини на работа и да воведете некои нови технологии.

Љубов: Ова не е ден за некоја капитална љубовна акција, но може да биде многу интересен за внимателно набљудување на околината, особено на работа ве очекуваат пријатни изненадувања.

Здравје: Многу добро.

ТЕРЕЗИЈА

Работа: Сето тоа што е под ваше директно влијание генерално успевате да го остварите на време и како што треба, но на поле на соработките, можни се мали недоразбирања.

Љубов: Немојте да се изненадите ако добиете потврда дека некој е многу заинтересиран подобро да ве запознае.

Здравје: Осетливо грло.

СКОРПИЈА

Работа: Без брзање и со добра организација успевате да постигнете сè, за нијанса полесно и со помалку потрошена енергија во споредува со претходните денови.

Љубов: Обидете се да не предизвикате забуна или погрешно толкување од другата страна со некоја ваша непромислена постапка, имајте доволно доверба и препуштете ѝ се на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Без некои поголеми разлики и отстапки во споредба со претходниот ден. Би требало да обрнете внимание на комуникацијата со работното опкружување, бидејќи можни се сериозни недоразбирања.

Љубов: Повеќето Стрелци може да очекуваат рутински ден во сферата на љубовта, без големи (не)пријатни изненадувања.

Здравје: Чувство на исцрпеност.

ЈАРЕЦ

Работа: Основното и најважното на професионален план е под ваша контрола, така што ќе имате доволно причини да бидете задоволни со постигнатото.

Љубов: Веројатно имате повеќе идеи за љубовна иницијатива, сепак не брзајте со реализацијата, околностите можеби не се лоши, но ве очекуваат уште подобри во блиска иднина.

Здравје: Одморајте се доволно.

ВОДОЛИЈА

Работа: Сè што сте планирале за овој работен ден, колку и да ви изгледа тоа реално, размислете уште еднаш, и поштедете се себеси од поголеми нервози со некоја потенцијална исправка.

Љубов: Веќе имате неколку измешани љубовни сигнали во вашата глава, а денес најверојатно ништо од тоа нема да ви се разјасни.

Здравје: Пад на имунитетот.

РИБИ

Работа: Може да се загубат некои делови од многу важна документација и сето тоа да доведе до уште поголемо забавување и можно разидување со најблиските соработници.

Љубов: Обидете се што повеќе да бидете во движење, со друштво, на забави и собири.

Здравје: Чувајте се од настинки.

Почна владеењето на лавот, а еве што значи тоа за преостанатите хороскопски знаци
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време