Дневен хороскоп за 23 септември: Поволен ден за патувања!

Астро-прогноза

Ракот се мачи со деловни состаноци, Скорпијата работи напорно, Овенот склопува нови познанства, Стрелецот ужива во новата врска

Прочитајте што ви предвидуваат ѕвездите за 23 септември (понеделник) и дознајте како ќе ви започне неделата!

Овен

Доколку соработувате со Скорпија, може да очекувате позитивни промени и финансиска добивка. Поволен ден за нови случки и нови познанства. Ве очекува подобрување на работните околности. Се чувствувате добро.

Бик

Може да очекувате дека ќе успеете да поправите некои грешки и проблеми што сте ги правеле во минатото. Кај новиот партнер сте пронашле се’ што ви е потребно. Може да се надевате на поволни околности. Внимавајте на срцето.

Близнаци

Можно е да не сте задоволни од околностите и тоа многу ве оптоварува. Партнерот ви е максимално посветен и задоволни сте од односот што го имате со него. Внимавајте на синусите.

Рак

Во текот на денешниот ден ве очекуваат нови настани на работен план. Ве очекуваат нови состаноци и преговори. За да продолжите понатаму и да најдете љубов, треба да ја заборавите старата. Помали проблеми со стомакот.

Лав

Ако максимално им се посветите на работата и обврските, ќе бидете задоволни со остварениот напредок. Ве очекува добра атмосфера и врска со личноста за која се грижите. Поволен период. Внимавајте на синусите.

Девица

Максимално сте посветено на вашата работа и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате. Може да очекувате дека ќе успеете да решите некои дилеми што сте ги имале на овој план. Внимавајте на штитната жлезда.

Терезија

Немојте да брзате и да донесувате одлуки во афект. Дајте си себе време за добро да ја анализирате ситуацијата. Можно е да бидете малку разочарани кога се работи за односот со личноста што ја сакате. Одморајте што повеќе.

Скорпија

Останувате упорни и не се откажувате од работните цели што сте си ги наметнале и зацртале. Ви претстои период во кој напорно ќе работите. Ви претстои познанство што може да биде многу поволно за вас. Имате вишок енергија!

Стрелец

Атмосферата не е баш најдобра на вашето работно место. Помеѓу вас и колеги постои нетрпеливост. Ви се допаѓа личност која ви покажала дека се грижи за вас. Можен е почеток на нова врска. Можен недостиг на железо.

Јарец

Малиот конфликт на работното место може да ви донесе чувство на нервоза и тензија. Останете посветени на вашите приоритети. Многу сте харизматични и лесно освојувате. Ви претстои одличен период. Малку сте вкочанети.

Водолија

Ова е поволен ден ако сте планирале патување или некоја работна соработка поврзана со странство. Сега се наоѓате во малку потежок период кога се во прашање емоциите. Ви претстои добра фаза. Намалете со алкохолот.

Риби

Ве очекува солидна ситуација на работен план и нема да имате поголеми потешкотии. Иако партнерот тврди дека грешите во некои работи, не сакате да се откажете од вашите визии и ставови. Склони сте кон воспаленија.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време