ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 22 јуни (среда): Близнаци, ова е ваш ден! Скорпии, внимавајте!

Астрологија

Терезијата склопува пријателства, Лавот ужива во вниманието, Стрелецот е уморен, Скорпијата си бара занимација

ОВЕН

Планетите денес ќе им донесат одлични резултати на оние што се занимаваат со просвета или издавачка дејност. Започнување нови соработки. Во овој период планетите ви носат стабилизација, љубов и заемна нежност со партнерот. Повеќе одморајте се.

БИК

Ви се активира полето на промет, и тоа на повеќекратен начин. Искористете ја наклонетоста на планетите за да ја подобрите вашата финансиска ситуација. Денес може да имате судбинска средба на патување или во рамките на пријателски собир. Здравјето ви е солидно.

БЛИЗНАЦИ

Ви претстои период на експанзија кога ќе го проширите кругот на соработници. Денов ви носи поволни вести и склопување договори. Вашиот однос со партнерот поминува низ убав и хармоничен период. Ве очекува убаво изненадување. Настинка.

РАК

Овој период ве очекува успех во области како што се модата, естетиката и дизајнот. Пофалби од страна на надредените. Краткотрајните турбуленции во односот со партнерот може да бидат предизвикани од обостраните импулсивни реакции. Проблеми со стомакот.

ЛАВ

Планетите ви носат бран позитивна енергија во креативните занимања и во угостителските дејности, особено во оние што се однесуваат на разубавување. Посветете му повеќе време на партнерот, не дозволувајте вашиот однос да страда. Аритмија.

ДЕВИЦА

Подобрувањето на комуникацијата ќе придонесе за подобра атмосфера на работа во текот на денот. Вашата инвентивност доаѓа до израз. Периодот на уште поинтензивно зближување со партнерот ќе ве исполни со особено задоволство. Повеќе одморајте се.

ТЕРЕЗИЈА

Невработените Терезии ги очекува работна понуда, но може да станува збор за хонорарна соработка, а тоа е прелазно решение. Партнерот може бурно да реагира на вашите коментари денес, дури и на најобичните зборови. Проблеми со варењето.

СКОРПИЈА

Денес можна е промена на претходно зацртаниот план, а тоа може да биде предизвикано од задоцнување на важна уплата на пари. Ве очекува многу сериозен разговор со партнерот, но и малку напната атмосфера. Мигрена.

СТРЕЛЕЦ

Ви се нуди одлична можност за проширување на кругот на деловните соработници. Тоа подоцна ќе ви донесе финансиски прилив на подолг рок. Овој период ви носи убав однос со партнерот, можно е патување. Променете го режимот на исхрана.

ЈАРЕЦ

Вашата напорна работа и трудот даваат одлични резултати, така што ќе имате многу причини за да бидете задоволни од себе до крајот на денот. Воведувате промени во вашата врска со партнерот. Сепак, партнерот не е подготвен за дополнителни приспособувања. Преморени сте и незадоволни.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува напредок на финансиски план. Важно е максимално добро да се организирате и ќе направите голем чекор напред. Слободните Водолии денес може да запознаат многу привлечна личност на некоја забава. Лоша циркулација.

РИБИ

Успехот овој период ви е загарантиран, а ќе постигнете одлични резултати во преговорите со некои странски компании. Планирате заедничко патување со партнерот. Чувствувате дека неопходна е дополнителна динамика помеѓу вас. Намалете ги оброците, подоцна ќе се борите со вишокот килограми.

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Дознајте каков период ве очекува од 20 до 26 јуни!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време