ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 15 октомври: Лесно доаѓате до нови можности за работа!

Астро-прогноза

Биковите се задоволни од работата, Рибите се склони на вирусни инфекции, Близнаците може да започнат врска

ОВЕН

Ве очекува поволен ден во текот на кој ќе успеете да остварите сè што ќе посакате на работа. Не сте сигурни како да ги прифатите промените што ги забележувате кај саканата личност. Имате впечаток дека се оддалечувате. Проблеми со срцето.

БИК

Задоволни сте со сето она што сте го оствариле на работа. Ве очекува период во кој ситуацијата ќе ви биде генерално постабилна. Ви треба повеќе разбирање од страна на саканата личност. Стомачни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Проблемите што сте ги имале, ги решавате со помош на вашите соработници. Полека работната ситуација ви се менува на подобро. Ѝ дозволувате на симпатијата подобро да ве запознае и да развиете подлабок однос. Наскоро, можно е да започнете врска. Болки во грлото.

РАК

Можете да очекувате позитивни случувања на работа. Конечно остварувате некои важни контакти на ова поле. Можно е да сте почнале да се оддалечувате од партнерот, кој го покажува своето друго лице. Нагласено зголемување на апетитот.

ЛАВ

Ако доволно се потрудите, ќе успеете да ги завршите обврските што ги сметате за важни. Ви требаат нежност и романтика во односот со саканата личност за вашата врска да може да остане добра. Проблеми со вртоглавица.

ДЕВИЦА

Наскоро ќе ви се укаже можност за нова деловна соработка до која ќе стигнете преку препорака. Ќе ви се укаже можност да ја обновите комуникацијата со личност од минатото кон која не сте рамнодушни. Проблеми со несоница.

ТЕРЕЗИЈА

Генерално, ова ви е поволен ден кога станува збор за работата и со леснотија можете да остварите сè што сакате. Одлично се согласувате и немате проблеми во комуникацијата со личноста што ви значи. Внесувајте повеќе витамини и минерали.

СКОРПИЈА

Обидете се подобро да се организирате, бидејќи моментално ситуацијата на работа не ви е баш одлична. Одбегнувајте караници со партнерот. Можно е и двајцата да сте клони на претерување во афект. Прилично сте осетливи на поле на здравјето.

СТРЕЛЕЦ

Лесно доаѓате до нови можности за работа. Подготвени сте да се впуштите во помали професионални ризици денес. Убаво се согласувате и искрено се сакате, па односот со партнерот ви е добар. Можете да очекувате поволен период. Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Ќе имате можност да започнете нови соработки и да го проширите вашиот бизнис на некој начин. Ве очекуваат компликации со саканата личност, кои нема лесно да ги надминете. Внимавајте на исхраната.

ВОДОЛИЈА

Можно е да сте малку разочарани од работната ситуација во која се наоѓате. Имате недостиг од мотивација. Конечно ќе најдете компромис со личноста што ви значи. Вашата врска сепак може да се спаси. Посетете лекар за контрола.

РИБИ

Расположени сте за нови работни случувања и подготвени сте да остварите нови контакти што ќе ви бидат значајни. Ова е поволен ден за нови познанства ако сте слободни. Можете да очекувате убав ден. Склони сте на вирусни инфекции.

Овој хорскопски знак е најдобар сопруг
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време
X