ДНЕВЕН ХОРОСКОП за 14 септември: Поволен ден за работа!

Астро-прогноза

Терезијата е уморна, Близнаците се среќни, задоволна е и Водолијата, Рибите се во тешка депресија

ОВЕН

Денешниот ден не ви е поволен за работа. Обрнете внимание на можните грешки од ваша страна. Можни се помали несогласувања со личноста што ви значи. Сепак, до крајот на денот ќе успеете сè да решите. Осетливи бубрези и мочен меур.

БИК

Можете многу лесно да дојде до недоразбирања со колегите, кои не размислуваат исто како вие. Лесно ја прекинувате врската со личноста која не ви значи многу. Сметате дека сте погрешиле во изборот на партнер. Посетете лекар за контрола.

БЛИЗНАЦИ

Оптоварени сте со проблемите што не настанале по ваша вина. Најмногу од сè ви пречи неправдата. Лесно доаѓате до нови познанства кои ќе ве одведат до љубовна врска. Можни се проблеми со аритмија.

РАК

Ако сакате да ги докажете своите способности кога станува збор за работата, побарајте од надредените можност да напредувате. Можете да го поправите односот со партнерот ако се потрудите да поработите на комуникацијата. Проблеми со дигестијата.

ЛАВ

Подготвени сте за промени кога станува збор за работата и повеќе не сакате да трпите работи што не ви одговараат. Доколку постојат какви било недоразбирања помеѓу вас и партнерот, ќе ги решите. Можни се болки во грлото.

ДЕВИЦА

Ќе добиете прилив на пари што ќе ви поправи расположението. Денот ви е генерално поволен за работа. Барате сигурност покрај личноста која ќе покаже дека, сепак, не е вистинскиот избор на партнер за вас. Нагласено е губењето апетит.

ТЕРЕЗИЈА

Имате поддршка од вашите соработници, кои во вас гледаат некој вид на пример. Можете да очекувате поволен ден за работа. Ве очекува нова авантура во која ќе уживате. Можете да очекувате позитивен ден. Одлично се чувствувате.

СКОРПИЈА

Имате јасно зацртани цели кои ќе успеете да ги остварите ако бидете упорни и доследни. Не му посветувате доволно време на вашиот партнер. Вашиот однос го очекува посериозна криза. Можни проблеми со главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Можете да очекувате поволен ден на работа. Ви претстојат решенија за некои стари проблеми. Можно е да сте го прекршиле ветувањето кон саканата личност и од таа причина сега имате грижа на совест. Посетете стоматолог.

ЈАРЕЦ

Можно е да се случуваат некои промени што не ви одговараат. Деловната стабилност ви е разнишана. Имате несогласувања со саканата личност. Ве очекува период во кој вашиот однос ќе биде во криза. Прилично сте вознемирени.

ВОДОЛИЈА

Ви претстои период што ви носи нови професионални можност. Важно е навреме да ја препознаете својата шанса. Доколку сте слободни, некоја личност од кругот на пријатели би можела да ви ги признае своите чувства. Добро се чувствувате.

РИБИ

Ве очекува период во кој ќе бидете склони на донесување пребрзи заклучоци на работен план. Партнерот ќе се однесува ладно кон вас, а таквиот став ќе ве разочара. Ви треба повеќе одмор.

Откријте што вели вашиот знак за изборот на професијата според кинескиот хороскоп?
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време