Дневен хороскоп за сабота

ОВЕН

РАБОТА: Бројни деловни обврски кои ги имате ве оптеретуваат. Се чувствувате како на некој начин да сте сокриени во ќош.

ЉУБОВ: Партнерот ќе ви помогне да ги разрешите сите нешта кои ве мачат.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го стресот, психичкото здравје ви страда.

БИК

РАБОТА: Загрижени сте за некои проблеми кои ве следат од поодамна. Време е да им се посветите.

ЉУБОВ: Во приватниот живот среќни сте и позитивно влијаете на вашата околина.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Многу тежок ден на работа. Ве очекуваат многу обврски и стрес.

ЉУБОВ: Опкружени сте со недоверливи лица. Партнерот се однесува чудно, што на вас ви создава сомнежи.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете, можни се проблеми со желудникот.

РАК

РАБОТА: Неочекуван пресврт на деловен план ќе ви го промени животот. Имате прилика да си го наплатите долгот.
ЉУБОВ: Во љубовта ситуацијата ќе биде збунувачка, но солидна.
ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грчеви.

ЛАВ

РАБОТА: Премногу се оптеретувате со глупости. Не треба по секоја цена да склучувате нови работи или да потпишувате документи без детални проверки.
ЉУБОВ: Во љубовта сте многу романтични и отворени, што кај партнерот предизвикува позитивни реакции.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Немојте да ризикувате или да се коцкате со било што бидејќи можете да загубите.

ЉУБОВ: Стабилната емотивна ситуација во љубовниот живот ве радува.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со зголемен крвен притисок.

ВАГА

РАБОТА: Никако не ви се препорачува било кој вид на партнерство. Лицето со кое сакате да започнете бизнис е прилично чудно или премногу самоуверено.

ЉУБОВ: Доколку сте калкулирале меѓу две лица, денес би требало да се одлучите. Можно е едната од нив сама да замине.
ЗДРАВЈЕ: Можна е вирусна инфекција.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Денес ќе доживеете бројни препреки на деловен план. Не дозволувајте да ве исфрлат од колосек. Многу сте емотивни
ЉУБОВ: Љубовниот живот не е сјаен, главно поради вашите зачестени нервози.
ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на витамини

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Доколку се занимавате со приватна работа, денес ќе наидете на мали потешкотии. Можно е да бидете принудени да почитувате одредени процедури.
ЉУБОВ: Не се чувствувате сигурно покрај својот партнер. Стабилноста на врската е намалена.
ЗДРАВЈЕ: Зголемете ја физичката активност.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Доколку сте планирале деловно патување, можни се некои компликации. Работите ќе се одвиваат побавно отколку што очекувавте.
ЉУБОВ: Склони сте на конфликти во односите со партнерот.
ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Поведете сметка за своите финансии, можни се некои помали промени. Избегнувајте големи трошоци
ЉУБОВ: Седнете и размислете што е потребно да се промени. Во овој период ќе постои стагнација која ќе ви донесе нервоза.

ЗДРАВЈЕ: Направете контролна крвна слика.

РИБИ

РАБОТА: Некој ќе ви замери за вашето однесување. Ќе добиете критики и за приватниот и за деловниот живот.

ЉУБОВ: Имате мала блокада во комуникацијата со личност која ви се допаѓа.
ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со синусите.
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време