Дневен хороскоп за сабота, 12.01.2019

Денот ќе биде како создаден за добри односи

Дамите денеска можат да се позанимаваат со својот изглед, малку да си играат со имиџот,
разубават, денеска им е се’ дозволено, уште повеќе – пожелно е.
Ви посакуваме убава сабота.Овен
Работа
Вие сте нервозни и брзи. Ве иритираат ситници, што влијае на односите со колегите.
Бидете трпеливи што ќе резултира со подобри перформанси на работа.
Љубов
Иако сте започнале нова врска, често се сеќавате на убавите моменти поминати со бившиот
партнер. Осигурајте се дека вашиот моментален партнер не забележува дека сте отсутни.
Здравје
Внимавајте на крвниот притисок.Бик
Работа
Вие не сте задоволни од работата на тековниот проект. Премногу се трудите, но вашите
работодавачи не се задоволни. Променете нешто.
Љубов
Слободните Бикови се движат во интензивна потрага по сродна душа.
Здравје
Можен пад на концентрацијата предизвикана од стрес.

Близнаци
Работа
Обидете се да го задржите вашиот хумор надвор од работа, бидејќи вашите колеги ќе го
разберат погрешно.
Љубов
Тензијата со партнерот многу лесно може да се трансформира во остар конфликт. Смирете се
и бидете се да се ослободите од ситуацијата со разговор.
Здравје
Вежбајте повеќе.

Рак
Работа
Не дозволувајте вашите претпоставени да ве омаловажуваат. Држете до себе, бидејќи само
така ќе успеете во тоа да Ќе добиете почит од работодавецот.
Љубов
Ви годел викендот поминат со вашиот партнер. Врската е поцврста отколку некогаш. Машките
припадници на знакот ќе имаат можност да се запознаат со интересни луѓе до крајот на
оваа недела.
Здравје
Добро се чувствувате.

Лав
Работа
Ќе имате успешен период на соработка со луѓе од странство. Само така продолжете.
Љубов
Вистинското време е да ги решите дилемите за кои долго време се борите. Вистинскиот
потег може да ви помогне да обезбедите убава иднина.
Здравје
Хранете се подобро.

Девица
Работа
Ден полн со возбудувања и финансиски успех. Вие сте задоволни со вашата работа, како и
вашата компетентност. Само така продолжете.
Љубов
Партнерот не е среќен и сака да помине повеќе време со вас. Обидете се да ги помирите
работата и приватноста.
Здравје
Во одлична форма сте.

Терезија
Работа
Почетниците можат да очекуваат пофалби од нивните претпоставени и ќе бидат задоволни со
коментарите на работа. Секој комплимент е пријатен за вас.
Љубов
Сакате да застанете на пат на вашата осаменост, но немате многу успех. Терезиите кои се
во врска ги очекува страсна вечер.
Здравје
Можна главоболка.

Скорпија
Работа
Ова е проследено со период на подобрување на вашата финансиска ситуација, но не се
впуштајте премногу во трошење пари.
Љубов
Ако сте во врска, поттикнете го вашиот партнер да ви ги каже неговите тајни, но за
возврат, исто така и вие треба повеќе да му се доверувате.
Здравје
Настинката ве исцрпува и затоа одмарајте се.

Стрелец
Работа
Имате премногу обврски, но тоа не ви пречи да го направите тоа добро и да бидете
продуктивни.
Љубов
Вие сте задоволни од односот со вашиот партнер. Пружате љубов еден кон друг, без разлика
што поминувате многу време заедно.
Здравје
Проблеми со стомакот и дигестивниот систем.

Јарец
Работа
Некој се обидува да ги поремети вашите планови. Бидете претпазливи и внимателно
размислете за следните чекори.
Љубов
Меѓу вас владее недоверба. Нека вашиот партнер знае дека не сте сигурни за вашата врска,
и бидете внимателни – може да биде меч со две острила, да биде паметен и да се избере
„подобро” сечило …
Здравје
Исцрпени сте.

Водолија
Работа
Добрата соработка со колегите ќе донесе одлични резултати. Сепак, мора да бидете
трпеливи затоа што некои од нив не се толку брзи и успешни како вас.
Љубов
Вие непотребно се сомневате во чувствата на вашиот партнер. Не правете тензија без
потреба.
Здравје
Не претерувајте со оброците.

Риби
Работа
Сакате да го промените работното место затоа што вашата актуелна позиција не донесува
задоволство.Направете го тоа што е можно побрзо и не плашете се од промените.
Љубов
Некој од вашата околина се обидува да се доближи до вас. Тоа може да биде ваша судбина.
Дајте му шанса.
Здравје
Посветете се на физички активности.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време