Луѓето родени во овој хороскопски знак се убедливо најнапорни: Животот со нив е вистински ноќен кошмар!

Астрологија

Вооружете се со трпение

Најздодевни и најнапорни се Девиците, велат астролозите.

Тие се злопамтила и многу се ситничави, па знаат да направат проблем ако не е сè онака како што тие замислиле.

Ако сакате да се обидете да „олесните“ некоја сериозна ситуација со некоја шега, на Девиците нема многу да им се допадне тоа. Тие сакаат ред, работа и дисциплина, па немојте да се зачудите ако на забава ве заморуваат со приказна за некој деловен проект.

Секогаш го паметат тоа што им е ветено, па немојте да се чудите ако сретнете Девица на која сте ѝ ветиле нешто пред една година или повеќе, а таа без двоумење ве потсети на тоа за време на најопуштен разговор.

За Девиците забавата може да започне дури откако сè друго ќе биде завршено без мана и грешка, а тоа е… па, речиси никогаш!

Идеален начин како да го поминете Денот на вљубените според вашиот хороскопски знак
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време