Денес почнува владеење на Лав, подгответе се за турбулентен период: На овие хороскопски знаци лошо им се пишува!

Од денес, до 22 август, ќе трае сезоната Лав, а тоа особено ќе се одрази на овие три знаци.

Сезоната Лав започнува на 22 јули, а по овие три хороскопски знаци следува период на големи промени и разјаснување на некои стари работи и врски што ги мачат веќе подолго време. Следниот месец ќе биде бурен и предизвикувачки за нив, но добрата вест е дека тие ќе излезат посилни.

Иако ќе изгледа како да им се распаѓа животот, на крајот ќе се покаже дека сите промени се со вистинска причина и дека се добри за нив.

Лавот ја сака љубовта и силно се стреми да нè доведе до светлината, каде што има изобилство љубов и убавина. Сезоната Лав ќе нè принуди да се спротивставиме на она што е отровно во нашите животи, па дури и на љубовта, така што ќе нè ослободи еднаш засекогаш.

За три хороскопски знаци е време да ги прекинат токсичните врски во кои се заробени.

Овен

Она што ве чека е дека Лавот ќе запали сè што ве прави огнен знак, а тоа може да добие форма на гнев, откривање или јасно чувство дека сте стигнале до точка на враќање.

Се сомневате веќе некое време; не е дека верувате дека вашиот партнер ве изневерува, но знаете дека ви негираат нешто и повеќе не можете да толерирате тајност и сомнително однесување.

Сакате да верувате, но вие сте Овен, и како Овен ви треба доказ – нешто реално, во што ќе верувате. Она што ќе сфатите е дека сте биле во состојба на негирање; секогаш имало нешто што не е во ред со врската, нешто што не ви се допаѓало, но сепак сте го игнорирале, сметајќи дека работите „сами ќе се решат“.

Наплив на позитивна енергија ве буди од сонот за незнаење и откако ќе почнете да гледате колку сте издржале, колку сте „ставиле под каучот“ – никогаш нема да можете да го видите вашиот партнер на ист начин. Подготви се, Овен, да го смениш животот.

Лав

Можеби ќе бидете инспирирани гласно да рикате во текот на оваа сезона на вашите Лавови, а фокусот ќе биде на вашата врска. Научивте дека викањето, врескањето и жалењето не е начин да ги подобрите работите, иако тоа е вашиот вообичаен начин на комуникација.

Сфаќате дека тука нешто не е во ред, нешто што е близу до неуспех во вашата врска и воопшто не ви се допаѓа таа идеја. Вие сте Лав и никогаш не пропаѓате. Па, еве што е: неуспесите можат да бидат чекори за вистински потег ако имаме намера да го поправиме уништеното.

Тука постои шанса за вас и вашиот партнер; неправдите можете да ги поправите со разговорен терен. Стари добри работи од „срце до срце“. Нема веќе викање, нема веќе застрашувачко однесување.

Не мора да бидете крал на џунглата кога сте во вашиот дом со саканата личност. Она што можеби би сакале да го разгледате овде е дека можеби сте токсични во оваа врска и можеби е време да поработите на тој темперамент – заедно со тој комплексен навивачки комплекс, кој се чини дека ја презема целата врска.

Препознајте го и преземете одговорност за своите постапки, Лав. Вие сте на пат да се ослободите од токсичното однесување… не застанувајте сега.

Бик

Биковите се магнет за лошите партнери, вие сте зависни од тоа, но вие сте оној кој секогаш страда на крајот. Доаѓа сезоната на Лавови и тоа ќе ја расветли вашата зависност, сакате или не.

Еве еден совет: знаете дека мора да се откажете од „паѓање“ на луѓе кои постојат само за да ви го загорчат животот, но сепак не сте биле во можност да соберете храброст да им кажете не на оние што може да ве повредат. Лавот ќе го смени сето тоа, Бик.

Се надеваме дека оваа голема лекција нема да се појави како резултат на болно искуство во лоша романса, но најверојатно ќе дојде токму така.

Добрата работа е што постои голема шанса наскоро да запознаете навистина добра личност која не сака да ви наштети.

Прочитајте и: Зошто се вљубуваме во секој од знаците на Зодијакот

 

ФОТО: Pexels

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време