21 јули менува сè: Венера влегува во знакот на Девица и носи големи промени за овие хороскопски знаци!

Венера ќе биде во знакот на Девица од 21 јули до 16 август

Венера, планетата на љубовта, убавината и уживањето, влегува во знакот на Девица на 21 јули, а Марс ќе ѝ се придружи на 27 јули. Поради влијанието на овие две планети, емоциите ќе бидат незауздани.

Додека Венера поминува низ знакот на Девица, љубовниците ќе станат повнимателни кон својот партнер, ќе задоволуваат повеќе и ќе бидат пожртвувани.

Без оглед на кој знак припаѓате, сочувството, лојалноста и грижата ќе бидат клучните зборови во овој астро период. Ќе покажете љубов кон оние што ги сакате така што ќе бидете достапни и ќе им угодите.

Ќе се обидете да држите сè под контрола, ќе размислувате и ќе се грижите повеќе од вообичаено. Ова може да влијае на вас и да ги наруши вашите секојдневни навики, а особено ќе влијае на Близнаците, Стрелците и Рибите. Овие три знаци ќе наидат на мали препреки, особено на љубовно поле. Транзитот на Венера низ знакот Девица нема да биде најповолен за нив, но добрата вест е што по овој астро период, состојбата за нив се подобрува.

Од друга страна, земјените знаци на Бик, Јарец и Девица, но исто така и на Рак и Скорпија, ќе почувствуваат наплив на позитивна енергија и убави настани. Ѕвездите ќе им бидат поповолни од вообичаеното, а астролозите ве советуваат добро да го искористите овој период и да започнете да реализирате сè за што долго сте сонувале. Сега е вистинското време за тоа.

Прочитајте и: Зошто се вљубуваме во секој од знаците на Зодијакот

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време