Мажите потврдија: Вака изгледа жената од соништата!

Го кажале своето мислење!

Резултатите од најновите анкети покажале како изгледа совршената жена од машки аспект

Еден веб-сајт за запознавање спровел анкета помеѓу мажите и решил да открие како изгледа жената од соништата на секој маж.

Анкетата опфатила 100.000 мажи кои го дале својот конечен суд.

Вака изгледа совршената жена:

  • Има руса коса
  • сини очи
  • вито тело
  • не пуши
  • сака да пие во друштво
  • има диплома

Сепак, станува збор за особини кои главно се поврзани со физичкиот изглед и немаат голема врска со карактерот, па затоа оваа „идеална“ жена се смета за нецелосна.

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време