Чувајте покрај креветот исечен и посолен лимон

Еве зошто...

989

Земете еден лимон и исечете го на четири дела. Ставете го во чиниче, посолете го и оставете го на ноќното масиче покрај вашиот кревет. И така секоја ноќ.

Ова се придобивките:

Оваа комбинација го олеснува дишењето, посебно на луѓето што страдаат од астма и алергии или кои се настинати;

Се нормализира крвниот притисок;

Лимонот ги одбива бубачките, вклучувајќи ги и комарците;

Нема да имате рапав глас наутро;

Мислите ви се побистри по будењето;

Побрзо и полесно ќе се разбудите и тоа без кафе;

Просторијата ќе мириса удобно и свежо.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.