Заштитете се од повреди!

При скијање, вежбање, возење велосипед, пешачење...

68

Во периодот на зимските спортови и интензивно посетување на фитнес-салите, не заборавајте на заштитата од повреди. Имено, напорот при спортувањето и вежбањето може да придонесе за воспаленија и повреди на тетивите и зглобовите. Намалите ги ризиците од повреда на колената, тетивите и другите зглобови. Flexofytol на „Евофарма“e природен суплемент, базиран на екстракт од куркума кој спречува појава на болка, помага при одржување на мобилностa на зглобовите и тетивите и го успорува процесот на стареење на ‘рскавицата. Во науката е познат по неговите антивоспалителни и антиоксидативни својства и се смета за најефикасен додаток во исхраната за заштита на зглобовите, тетивите и мускулите. Био-оптимизираниот куркумин во  Flexofytol  овозможува многу полесно и побрзо искористување на неговите позитивни својства. Една капсула содржи 42мг од овој екстракт и благодарение на ова доволни се само две капсули дневно за постигнување на оптимални резултати.

 

Побарајте го во аптеките!

 

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време