СОБЕН ВЕЛОСИПЕД – ЗОШТО НИ Е ПОТРЕБЕН?

Вежбање, слабеење, здрави зглобови...

301

 

 

 

 

Многумина веруваат дека најголемите и најкорисните откритија на човештвото, по пронаоѓањето на тркалото, се автомобилот, компјутерот, мобилниот телефон… Но ние, сепак, навиваме за велосипедот – генијалниот изум на човечки погон, брз, евтин и пред сè еколошки. И најдобро од сè е што може да се користи дома, како собен велосипед.

Без разлика дали вежбате во фитнес-клуб или дома, собниот велосипед е неизбежен во текот на загревањето или аеробниот тренинг. Идеална фитнес-направа за почетници, но и за напредни спортисти, бидејќи на него може да се направат едноставни, но и комплексни тренинзи. Со собниот велосипед се јакне мускулатурата, се трошат калории и се подобрува кардиоваскуларниот систем.

GymBit Magnetic Bike Focus S1 на „Топ Шоп“

Собниот велосипед GymBit Magnetic Bike Focus S1 е совршен за брзи и едноставни вежби. Тивок е, долготраен, компактен и удобен. Поседува монитор што е едноставен за читање и ги покажува времето, брзината, потрошените калории и растојанието. Има приспособливи педали, 5 нивоа на отпор, атрактивен изглед и компјутерски дизајн. Овозможува магнетски отпор за тивко возење, а седиштето се приспособува во две насоки – хоризонтална и вертикална.

Редовното користење на собниот велосипед GymBit Magnetic Bike Focus S1 има голем број позитивни ефекти врз психолошкото и физичкото здравје. Помага да се одржи телесната тежина, го зајакнува имунитетот и го намалува ризикот од развој на хронични болести. Лекарите препорачуваат 30 минути дневно умерена активност за задоволување на основните потреби за движење.

Собниот велосипед GymBit Magnetic Bike Focus S1 е една од најпродаваните фитнес-направи за домашна употреба. Многумина се одлучуваат за него поради прифатливата цена, релативно малите димензии, функционалноста и фантастичните резултати.

„ТОП ШОП“

Редовна цена: 8.990,00 ден.

Специјална цена: 6.990,00 ден.

Јавете се на тел: 02/3094576

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време