Неверојатна трансформација: Од сало до дефинирани стомачни мускули

Дали ова може да ни го обезбеди естетската хирургија?

849
Кога по сите напори да изгубиме вишок килограми, диети и вежбање не доаѓаме до посакуваните резултати, веројатно би се обиделе со естетска хирургија. Модерните хирурзи им го враќаат фит-телото на мајките по породувањето, но и прават чуда за жените што никогаш не се виделе себеси со стомачна мускулатура. Сепак, тајната за успехот на ваквиот зафат се крие во вештината и искуството на хирургот.
Д-р Топчиќ од клиниката за естетска хирургија „Фабјан“ ни откри што е потребно за вакви вонсериски резултати при естетска корекција на стомак и гради.
Ова е липосукција за висока дефиниција. Техника што ја ваја и ја скулптурира фигурата на клиентката. Со оваа техника не само што се отстранува вишокот масти туку се добива и рафиниран изглед. Клиентката на фотографијата е фотографирана само две недели по интервенцијата, се’ уште има отоци и модринки, но веќе се забележува блесокот на новата самодоверба.  
ПРЕД
ПОТОА
Во „Естетска хирургија Фабјан“, која е една од водечките во Европа, истакнуваат дека абдоминипластика е постапка за обликување на стомакот, а не за намалување на телесната тежина. Многу повеќе информации можете да прочитате на www.fabjan.mk а на телефонскиот број 070/272-272 можете да закажете бесплатен преглед.
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.