Домашна крема за сува и испукана кожа: Направете ја сами од три природни состојки

Ставете и’ крај на сувата кожа

432

Сите состојки веќе ги имате во вашиот дом, а резултатите ќе ве воодушеват

Ако имате сува и рапава кожа, веројатно се чувствувате непријатно понекогаш. Но со помош на оваа крема, рапавоста ќе исчезне и кожата ќе ви биде потполно регенерирана. Не трошете пари на скапи козметички препарати, туку направете сами крема од три состојки кои сигурно ги имате во вашиот дом.

Потребни состојки:
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица јогурт
  • 1 лажица сок од лимон
Начин на подготовка и употреба:

Измешајте ги сите состојки, убаво соединете ги додека не добиете кремава смеса. Нанесете ја смесата на оштетената кожа и оставете ја да отстои барем 15 минути. Кога ќе поминат тие 15 минути, полека отстранете ја исушената смеса.

Нанесувајте ја кремата два до три пати неделно.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.