Беспрекорен тен за само 15 минути: Погледнете ја секојдневната рутина на Лоба за блескава кожа

Зарем има нешто поубаво од тоа да  се чувствувате пријатно во сопствената кожа?!

635

Викторија Лоба ги споделува нејзините дневни рутини за нега на кожата

Еден од најголемите фактори за убав изглед е негуваната кожа и блескав тен. Темпото на живот и стресот, со кој најголемиот број од нас се соочуваат, оди во спротивна насока со напорите да изгледаме свежо и кожата да го има оној сјај по кој копнееме.

За среќа на работите современите козметички линии понекогаш знаат да направат чуда и да бидат вистински сојузници во борбата за младешки изглед и превенирање на предвременото стареење на кожата.

Но, да не должиме многу погледнете го ова кусо видео каде Виктoрија Лоба ги споделува со нас своите дневни рутини за убав и природен изглед без шминка, со помош на NovAge линијата True Perfection од Орифлеим.

Зарем има нешто поубаво од тоа да  се чувствувате пријатно во сопствената кожа?!

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.