Револуција во бланширањето!

Напреден систем за осветлување за спектакуларни резултати без никакви оштетувања на влакното...

379

Стандардниот бланш сериозно ја оштетува косата (влакното станува обезмастено, кршливо и се рони). Овој проблем, #LAKME го реши со новиот тип на бланш к.blonde направен од глина со каолин!

Што е бланширање?

Бланширањето е отстранување на несаканиот пигмент на косата:

  • За да се добие квалитетна основа за драстична промена на нијансата 
  • Или целосна промена на природната боја на косата

Глината за бланширање к.blonde ве ослободува од ограничувања во изборот на бојата и го добивате резултатот како “на сликата” што ја покажувате на фризерот!

 

! Заштита на влакното од оштетување

Стандардниот бланш сериозно ја оштетува косата (влакното станува обезмастено, кршливо и се рони). Овој проблем, лабораториите на LAKME го решија со изнаоѓање на нов тип на бланш к.blonde направен од глина со каолин, богата со минерални масла.

Глината за бланширање е блага за кожата на рацете и може да се користи без ракавици. Технички е толку напредна, што може да се нанесува слободно со прсти (без четка)! Додаденото масло од семе од Camelia Japonica ја заштитува еластичноста на косата и по третманот, влакното не се рони и не расцетува.

LAKME k.blond дополнително ја засилува заштитата на влакното со церамиден комплекс и додавање на пчелин восок во својата формула.

Каолин

 

Новата формула на бланш од природна глина (со каолин) LAKME k.blond:

  • Не содржи Амонијак
  • Ја запечатува кутикулата
  • Влакното останува еластично
  • Се нанесува без четка (со слободна рака)
  • Не користите ракавици
  • Хидрира и освежува
  • Не пресликува

 

 

 

 

Зошто да одберам k.blonde? 

K.blonde сетот е напреден систем за осветлување, со тоа што дозволува комплетна промена на изгледот и слобода во изборот на боја со слободна рака (без четка).

Ќе добиете спектакуларни резултати без никакви оштетувања на влакнотоK.blonde сетот ја затвора обвивката на влакното и природните масла на косата остануваат во внатрешноста, ја задржувате косата здрава и цврста.

За најдобри ефекти, се нанесува k.blonde фолија, што убаво ја загрева косата. K.blonde глината за бланширање е флексибилна и прецизна е за сите техники на осветлување: Bronde, Shatush, Balayage, Splashlight, Degrade!

! БЕСПЛАТНА Обука (само за професионалци)

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време