У&З-лавина од подароци: Шампон и балсам за здрава и блескава коса – Revalid

„Ewopharma“ подарува сет од шампон и балсам за нега на косата

268

Во рамките на денешната У&З-лавина од подароци, нашиот пријател Ewopharma обезбеди прекрасен подарок за една наша читателка.

Станува збор за сет сочинет од шампон и балсам за косата Revalid.

Ревалид – регенеративен протеински шампон за сите типови коса

Сила и енергија

Специјална формула за косата и скалпот

 • Мие нежно и темелно
 • Ја регенерира косата
 • Го заздравува влакното

Содржи: екстракт од овес, пченичен протеин, пантенол, алантоин

 

 • За секојдневна грижа (за честа употреба)
 • За сите типови коса
 • За жени и мажи
 • Дерматолошки тестиран
 • Без бои
 • Не содржи сапуни и формалдехид
 • Со арома која не предизвикува алергии
 • Неутрален за кожата –  pH 5.0

Начин на употреба:

Масирајте неразредена количина од шампонот на мокра коса. Исплакнете. Повторете, ако е потребно.

Ревалид – регенеративен протеински балсам за сите типови коса. Ја зајакнува косата. Со грижливо избраните состојки екстракт од овес, пченичен протеин и пантенол, ја подобрува структурата на влакното и ја прави косата мека, сјајна и еластична. Го олеснува расчешлувањето. Содржи арома што не предизвикува алергија.

 • За честа употреба после миење со Revalid шампон
 • За сите типови коса
 • За жени и мажи
 • Дерматолошки тестиран
 • Без бои
 • Не содржи формалдехид

Начин на употреба:

По миењето на косата нанесете од балсамот на влажна коса. Оставете да дејстува кратко време, исчешлајте и изплакнете обилно со вода.

Доколку сакате да го добиете овој сет на подарок, треба да нè лајкнете, да нè споделите на вашиот фејсбук-профил, доколку сакате, оставете ни и ваш коментар (вашите коментари ни значат многу) и со тоа станувате потенцијален добитник на подароците.

Добитниците од „лавината на подароци“ ќе ги објавиме во мартовскиот број на списанието „Убавина и здравје“, кој излегува на 10 март.

Следете нè! Забавувајте се со нас! Читајте нè! Ние сме тука за вашата убавина и здравје!

Прочитајте и
1 коментар
 1. Daniel Monevski вели

  Odlicen proizvod..i..go.koristam.. kosata ja ima. Svezinata. I.prirodniot izgked

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време