„SUMMER DREAMING“: Нова кампања на Fashion&Friends

Fashion&Friends ви нуди можност за сонување во текот на целиот ден

93

Класика со пресврт за впечатлив стајлинг!

Новата кампања на Fashion&Friends посветена на летните трендови е инспирирана од култното американско летувалиште Хемптонс. Тоа не е случајно, бидејќи кога се работи за елеганција во летната сезона, ретко што постигнува „wow” ефект како елегантниот микс на пастелни бои и патиниран тексас материјал.

Кога се материјалите во прашање, природните ткаенини го имаат приматот, а кроевите може да се опишат како класика со пресврт за впечатлив стајлинг.

Наместо сон на летната ноќ, за жешките месеци кои доаѓаат Fashion&Friends ви нуди можност за сонување во текот на целиот ден со парчиња од брендовите Replay, Diesel, Guess, Levi’s, Scotch&Soda, Superdry, Desigual и други.

Кампањата „Summer Dreaming” на Fashion&Friends е изработена во Белград со модели од агенцијата FOX и под креативно раководство на Јасенка Стекиќ.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време