Како да се облечете за некоја свечена пригода

780

Сандра Махада е името на 31-годишната шпанска блогерка која пласираше блог наречен „Invitada Perfecta“, каде ги презентира своите модни комбинации.

Сите девојки и жени кои ја преферираат женственоста, ќе се пронајдат во нејзиниот блог, односно Инстаграм профил.

Токму оттаму можете да црпите идеја и инспирација за некоја свеченост што ве очекува – летна забава, свадба, роденден…

Сандра ги потсетува жените дека треба да уживаат во секој момент, да го носат она што ги прави среќни и да ја истакнат својата женствена страна.

Повеќето комбинации се во свежи, убави бои, што исто така може да ве мотивира да испробате нешто ново, живописно весело. Чест моден додаток се шапките и впечатливите ремени.

Во продолжение погледнете неколку од нив и ќе разберете за што ви зборуваме:

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време