Овие дами го украдоа шоуто на годинешните модни оскари

Кога ќе се спојат модата и религијата, се добива ОВА!

501

Се одржаа годинешните „модни оскари“, како што популарно се нарекува најголемото модно случување во годината – „Мет гала“, на тема „Небески тела: Мода и католичка фантазија“, па не е чудно што на црвениот килим доминираа ангелите, крстовите и ореолите.

Погледнете ги овие интересни изданија:

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време