Нов летен хит: „Голи“ бикини

На ред дојдоа „nude“ костими за капење

1,012

Иако повеќето модели на костими за капење што се препорачуваат оваа сезона се „naked“ сами по себе, сега постои и тренд што се вика „naked“ бикини. Јасно е, станува збор за бикини во боја на кожа, кои се „стопуваат“ со вашиот тен и создаваат впечаток дека на себе не носите нешто.

Супермоделката Бела Хадид и сестрите Кардашијан не се првите што сфатија дека моделите во оваа нијанса уште подобро ја истакнуваат линијата на телото, правејќи го да изгледа затегнато и предизвикувачко, но изгледа дека благодарение на нив ова лето плажите ќе бидат преплавени од „голи“ костими за капење.

 

A post shared by 🦋 (@bellahadid) on

KOURT X KYLIE kyliecosmetics.com

A post shared by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.