„Лисца“ го восхити Париз

Есен/зима 2018, секси, сензуална, отмена....

184

Како и секоја година кон  крајот на јануари најголемиот моден саем Salon International de la Lingerie во Париз ги покани најуспешните понудувачи и главни познавачи на долната облека. Меѓу повеќе од 360 брендови кои ги претставија колекциите за есен/зима2018 година беше и Lisca.

Како најдобри трендовски модели се издвоија проѕирниот триаголен градник, килотите со висок струк и проѕирното боди –  женствени ноистовремено и заводливи модели.

Креациите на Lisca беа забележани на модната ревија “Nightlights”, на која се претставија сите најпознати брендови,а   Lisca се истакна со луксузните и сензуални модели од линијата Selection

.

Посебен успех е изборот на Lisca во модното списание »The Selection«, во која  организаторот на најголемиот моден настан во светот на долната облека ги издвои главните трендови за претстојната сезона – помеѓу останатите модели избрано е и проѕирното боди од колекцијата Lisca Selection.

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време