„Лисца“ го восхити Париз

Есен/зима 2018, секси, сензуална, отмена....

410

Како и секоја година кон  крајот на јануари најголемиот моден саем Salon International de la Lingerie во Париз ги покани најуспешните понудувачи и главни познавачи на долната облека. Меѓу повеќе од 360 брендови кои ги претставија колекциите за есен/зима2018 година беше и Lisca.

Како најдобри трендовски модели се издвоија проѕирниот триаголен градник, килотите со висок струк и проѕирното боди –  женствени ноистовремено и заводливи модели.

Креациите на Lisca беа забележани на модната ревија “Nightlights”, на која се претставија сите најпознати брендови,а   Lisca се истакна со луксузните и сензуални модели од линијата Selection

.

Посебен успех е изборот на Lisca во модното списание »The Selection«, во која  организаторот на најголемиот моден настан во светот на долната облека ги издвои главните трендови за претстојната сезона – помеѓу останатите модели избрано е и проѕирното боди од колекцијата Lisca Selection.

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време