Клаудија Шифер: за сите бестрашни жени на светот!

Супермоделката со уникатна честитка

510

„Им испраќам љубов на сите бестрашни жени на светот. Во име на прославувањето и поддршката една на друга!“

Напиша на својот инстаграм профил, супермоделката од 90-тите, Клаудија Шифер, споделувајжи ја прекрасната фотографија од жените кои се уште се поим за престиж и успех, во светот на модата и убавината. Таа ги означи своите некогашни колешки на фотографијата, а нејзините следбеници освен воодушевување споделија и критика поради голотијата на женското тело во контекст на 8-ми март…

 

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.