Анџелина Џоли во креација на Atelier Versace

Актерката секој ден се разубавува

181

Анџелина Џоли избира светли бои и прекрасни женствени фустани, а и се’ почесто се појавува на свечени церемонии. Во текот на минатата недела, актерката ги посети Париз, седиштето на куќата „Герлан“, се состана со првата дама Брижид Маркон и одржа говор во седиштето на НАТО во Брисел.

КАКО СИОТ НОРМАЛЕН СВЕТ: Анџелина Џоли на пазар, погледнете што си купи 

Оваа недела ја почна во Лос Анџелес, каде што присусѕтвуваше на доделувањето на Annie Awards. Наградата се доделува за најдобри анимации, па Анџелина ги зеде со себе и своите ќерки Захара (13) и Шајло (11). За овој настан, убавата актерка избра сив долг фустан на Atelier Versace сп софистициран драпер и со суптилен сјај. Девојките избраа облека во темни нијанси и изгледаа спектакуларно позирајќи покрај мајка си на црвениот килим.

 

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време