Девојки, внимавајте: Со овие 10 постапки ќе го изгубите вашиот партнер!

Ако ги правите овие работи, вашата љубовна врска полека, но сигурно ќе почне да се распаѓа...

701

Мора да бидете многу претпазливи, бидејќи ако ги правите овие работи, вашата љубовна врска полека, но сигурно ќе почне да се распаѓа…

1. Не му верувате на вашиот партнер.

2. Се однесувате со него како да е дете, а не ваш партнер.

3. Го споредувате партнерот со вашите бивши.

4. Постојано ја споредувате вашата врска со врските на други луѓе.

5. Несигурни сте и постојано барате да ви потврдува дека се грижи за вас.

6. Ги потиснувате емоциите, па потоа експлодирате.

7. Премногу брзо донесувате заклучоци и започнувате караници.

8. Постојано приговарате и мислите дека го правите тоа за доброто на врската.

9. Неблагодарни сте и не ги цените работите што партнерот ги прави за вас.

10. Тој е центарот на вашиот универзум и полека губите интерес за сѐ останато.

Вие можеби мислите дека преку овие постапки ја покажувате вашата љубов, но всушност делувате многу несигурно, неблагодарно и опседнато со врската. Поголемиот дел од мажите бегаат од ваквите девојки без оглед на сѐ!

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време